allthatsinteresting.com, www.youtube.com, crimeandinvestigation.co.uk, www.vizaca.com

Nejznámější pohřešovaný na YouTube

… Lars Mittank utíká přes letištní halu a vybíhá ven. Běží po ulici, přelézá plot, přeběhne pole a mizí v lese… – ukazuje video z bezpečnostních kamer na letišti v bulharské Varně. Pak mizí nejen v lese, ale nadobro. Už o sobě nedá vědět. „Je velká šance, že se vrátí,“ řekla Sandra Mittanková, maminka Larse v jednom z nesčetných vystoupení v bulharských a německých televizních a rozhlasových stanicích. „Jen potřebuje mou pomoc…“ Neustále zveřejňuje informace na Facebooku, nechává tisknou a vyvěsit letáky Najděte Larse Mittanka s jeho fotkou a prosbou o poskytnutí informací. Najala si soukromého detektiva Andrease Gütiga.

Video z letištních kamer zachytilo jeho útěk:

Zdroj: Youtube

Léta bezvýsledného pátraní plynou a všechny stopy vedou do slepé uličky. Ani tělo nebylo nalezeno. Co se s Larsem stalo?

S partou kámošů na „dovču“

Rodák z Berlína Lars Joachim Mittank dne 9. února 2014 oslavil 28. narozeniny. Byl to zdravý, veselý a bezproblémový mladý muž. Měl dobrou práci, přítelkyni a partu kamarádů, se kterými se pravidelně scházel. S nimi si 30. června vyrazil na dovolenou do Bulharska. V letovisku Zlaté písky trávili pohodové dny, jak později uvedli jeho kamarádi. Chodili tancovat, hráli fotbal, plavali v bazénu, koupali se v moři a Lars byl v pohodě. Poslední večer před odletem domů, dne 6. července, si kluci vyrazili do baru. Tam se Lars pohádal s německými turisty, fanoušky Bayern Mnichov, když si hájil svůj Werder Bremen.

Pozdě večer Lars s kamarády odešel, ale oni si chtěli dát ještě jídlo v nějaké restauraci. Lars neměl hlad a odešel. Na hotel se však vrátil až ráno a tvrdil, že ho přepadli čtyři muži, které si najala skupina fanoušků, se kterou měl předchozí večer hádku. Měl zlomenou čelist a protržený ušní bubínek. Navštívil tedy lékaře, který mu předepsal antibiotikum Cefprozil a doporučil odložit let. Kamarádi s ním chtěli zůstat, Lars však tvrdil, že je v pořádku, ať klidně odletí.

Poslední sbohem

Lars s kamarády odjel z letoviska 7. července. Oni odletěli a on se ubytoval v levném hotelu Color Varna blízko letiště. A začal se chovat divně. Zavolal své matce a šeptem ji poprosil, ať zablokuje jeho platební karty, protože se ho někdo chytá okrást a zabít. Hotelové kamery ho zachytily, jak se plouží po chodbách, vykukuje z okna a skrývá se ve výtahu. V noci odešel z hotelu. Kde bloudil se neví. Ráno se vrátil a znovu volal matce, že ho někdo sleduje a že se blíží…

Lars byl naposledy spatřen na letišti 8. července 2014, tedy v den, kdy měl odletěl zpátky do Německa. Z letiště poslal matce zprávu, že dorazil a šel do ordinace letištního lékaře Kosty Kostova, aby mu potvrdil, že může odletět. Jak Kostov později při vyšetřování uvedl, Lars byl nervózní, neklidný a vyjádřil znepokojení ohledně léků, které měl předepsány. V tu chvíli vešel do ordinace jeden z dělníků, kteří pracovali na rekonstrukci letiště. Lars se začal třást a vykřiknul: „Nechci tady umřít! Musím odsud zmizet!“ V panickém děsu vyběhl z ordinace, kde nechal své zavazadlo, pas, peníze a mobil. Jeho útěk pak zaznamenaly kamery…

Video naznačuje možné příčiny Larsova zmizení:

Zdroj: Youtube

Záhadné zmizení

Němečtí a bulharští lékaři i jeho matka se domnívají, že jeho paranoidní chování způsobily vzácné vedlejší účinky předepsaného léku. Kostov však tvrdí, že Lars tabletky nebral, a tak nemohly mít vliv na jeho chování. Možná se psychicky zhroutil nebo trpěl schizofrenií v důsledku nějaké nezjištěné nemoci. Matka však říká, že nikdy žádné problémy neměl a byl zdravý. Myslí si, že možná třeba ztratil paměť následkem zranění a někde žije jako bezdomovec. Rodina ho stále hledá i prostřednictvím YouTube videí a stále prosí o jakoukoli zprávu.