Záhadné zmizení turisty Larse Mittanka ovládlo YouTube. Z jeho poslední věty na videu mrazí

Elena Velímská | 4. 3. 2023

Každý rok na mnoha místech světa zmizí desítky lidí. Někteří se najdou, bohužel bez známek života, jiní se objeví po letech. Jsou ale pohřešovaní, na které stále čeká zoufalá rodina. Jako na Larse. Jeho poslední chvíle zachytily kamery. Video na YouTube shlédly miliony uživatelů...

allthatsinteresting.com, www.youtube.com, crimeandinvestigation.co.uk, www.vizaca.com

Nejznámější pohřešovaný na YouTube

… Lars Mittank utíká přes letištní halu a vybíhá ven. Běží po ulici, přelézá plot, přeběhne pole a mizí v lese… – ukazuje video z bezpečnostních kamer na letišti v bulharské Varně. Pak mizí nejen v lese, ale nadobro. Už o sobě nedá vědět. „Je velká šance, že se vrátí,“ řekla Sandra Mittanková, maminka Larse v jednom z nesčetných vystoupení v bulharských a německých televizních a rozhlasových stanicích. „Jen potřebuje mou pomoc…“ Neustále zveřejňuje informace na Facebooku, nechává tisknou a vyvěsit letáky Najděte Larse Mittanka s jeho fotkou a prosbou o poskytnutí informací. Najala si soukromého detektiva Andrease Gütiga.

Video z letištních kamer zachytilo jeho útěk:

Zdroj: Youtube

Léta bezvýsledného pátraní plynou a všechny stopy vedou do slepé uličky. Ani tělo nebylo nalezeno. Co se s Larsem stalo?

Vyšel na pole a vypařil se rodině před očima. Záhadný případ zmizení farmáře Oriona děsí dodnes
Magazín

Vyšel na pole a vypařil se rodině před očima. Záhadný případ zmizení farmáře Oriona děsí dodnes

S partou kámošů na „dovču“

Rodák z Berlína Lars Joachim Mittank dne 9. února 2014 oslavil 28. narozeniny. Byl to zdravý, veselý a bezproblémový mladý muž. Měl dobrou práci, přítelkyni a partu kamarádů, se kterými se pravidelně scházel. S nimi si 30. června vyrazil na dovolenou do Bulharska. V letovisku Zlaté písky trávili pohodové dny, jak později uvedli jeho kamarádi. Chodili tancovat, hráli fotbal, plavali v bazénu, koupali se v moři a Lars byl v pohodě. Poslední večer před odletem domů, dne 6. července, si kluci vyrazili do baru. Tam se Lars pohádal s německými turisty, fanoušky Bayern Mnichov, když si hájil svůj Werder Bremen.

Pozdě večer Lars s kamarády odešel, ale oni si chtěli dát ještě jídlo v nějaké restauraci. Lars neměl hlad a odešel. Na hotel se však vrátil až ráno a tvrdil, že ho přepadli čtyři muži, které si najala skupina fanoušků, se kterou měl předchozí večer hádku. Měl zlomenou čelist a protržený ušní bubínek. Navštívil tedy lékaře, který mu předepsal antibiotikum Cefprozil a doporučil odložit let. Kamarádi s ním chtěli zůstat, Lars však tvrdil, že je v pořádku, ať klidně odletí.

Podivný případ cestování v čase: Novináři viděli hrůznou událost 11 let předtím, než se stala
Magazín

Podivný případ cestování v čase: Novináři viděli hrůznou událost 11 let předtím, než se stala

Poslední sbohem

Lars s kamarády odjel z letoviska 7. července. Oni odletěli a on se ubytoval v levném hotelu Color Varna blízko letiště. A začal se chovat divně. Zavolal své matce a šeptem ji poprosil, ať zablokuje jeho platební karty, protože se ho někdo chytá okrást a zabít. Hotelové kamery ho zachytily, jak se plouží po chodbách, vykukuje z okna a skrývá se ve výtahu. V noci odešel z hotelu. Kde bloudil se neví. Ráno se vrátil a znovu volal matce, že ho někdo sleduje a že se blíží…

Lars byl naposledy spatřen na letišti 8. července 2014, tedy v den, kdy měl odletěl zpátky do Německa. Z letiště poslal matce zprávu, že dorazil a šel do ordinace letištního lékaře Kosty Kostova, aby mu potvrdil, že může odletět. Jak Kostov později při vyšetřování uvedl, Lars byl nervózní, neklidný a vyjádřil znepokojení ohledně léků, které měl předepsány. V tu chvíli vešel do ordinace jeden z dělníků, kteří pracovali na rekonstrukci letiště. Lars se začal třást a vykřiknul: „Nechci tady umřít! Musím odsud zmizet!“ V panickém děsu vyběhl z ordinace, kde nechal své zavazadlo, pas, peníze a mobil. Jeho útěk pak zaznamenaly kamery…

Video naznačuje možné příčiny Larsova zmizení:

Zdroj: Youtube

Záhadné zmizení

Němečtí a bulharští lékaři i jeho matka se domnívají, že jeho paranoidní chování způsobily vzácné vedlejší účinky předepsaného léku. Kostov však tvrdí, že Lars tabletky nebral, a tak nemohly mít vliv na jeho chování. Možná se psychicky zhroutil nebo trpěl schizofrenií v důsledku nějaké nezjištěné nemoci. Matka však říká, že nikdy žádné problémy neměl a byl zdravý. Myslí si, že možná třeba ztratil paměť následkem zranění a někde žije jako bezdomovec. Rodina ho stále hledá i prostřednictvím YouTube videí a stále prosí o jakoukoli zprávu.

Tagy FC Bayern München Kosta Kostov Larsa lékař letiště Německo SV Werder Bremen Varna videokamera YouTube