Obrázek přisprostlého ledovce baví internet. Tento snímek pořídil fotograf u břehů Kanady

Lenka Bělská | 5. 5. 2023

Fotograf Ken Pretty nasedl do auta a zamířil k zátoce Conception Bay na Newfoundlandu. Měl v plánu pořídit pár snímků ledovců, již podle posledních zpráv připluli k pobřeží. „Ze země to nebylo tak jasné, ale jakmile jsem vypustil dron, nemohl jsem se přestat smát.”

Jeden z útvarů totiž rozvířil jeho fantazii. Skládal se ze z asi devět metrů vysokého vztyčeného sloupu s klenutou špičkou, vyčnívajícího ze dvou oválných podstavců. Při pohledu z určitého úhlu tak připomínal mužský reprodukční orgán.

Vědci pravděpodobně našli nejstarší „hračku pro dospělé“. Původně mysleli, že sloužila na šití
Magazín

Vědci pravděpodobně našli nejstarší „hračku pro dospělé“. Původně mysleli, že sloužila na šití

Jakmile fotograf obrázky světle modrého ledovce zavěsil na sociální sítě, strhla se lavina zájmu. Na Facebooku má příspěvek přes 6,5 tisíc sdílení a téměř 500 komentářů. Řada sledovatelů si myslela, že útvar byl upraven v počítačovém programu. „Je totiž dokonalý,” směje se Ken Pretty. „Ale mohu přísahat, že je pouze dílem Matky přírody.”

Vtipný ledovec

Údaje Canadian Ice Service ukazují, že k pobřeží Newfoundlandu připlulo již kolem 200 ledovců. Další desítky míří na jih. „Pokud tento trend vydrží, mohli bychom je pozorovat ještě v červnu,” říká glacioložka Diane Davis. 

Žádné ze zkoumaných těles ale nemělo tak vtipný tvar, jako to, které letos 27. dubna vyfotil Ken. Záhy však podlehlo tání. „Den poté se zhroutilo. Pravděpodobně jsem poslední, kdo ho zachytil v jeho vzpřímené podobě,” říká fotograf, jehož sexuální symboly pronásledují.

Tipnete, k čemu sloužila tato 2 000 let stará bronzová soška s velkým výklopným falusem?
Magazín

Tipnete, k čemu sloužila tato 2 000 let stará bronzová soška s velkým výklopným falusem?

Milovník ledu a mrazu totiž pochází z kanadského městečka Dildo a snímek pořídil z oblasti pojmenované jako Zátoka početí. 

Oblíbený tvar přírody

Kanadský ledovec však není jediný, v němž lidé vidí tvar mužského přirození. V roce 2021 se stala virální fotografie třicet metrů vysoké skály nacházející se v národním parku Arches v Utahu, kterou pořídil fotograf Chris Henry. 

Zdroj: Youtube

Kambodžské úřady zase musely vydat nařízení, aby turisté netrhali masožravou rostlinu Nepenthes bokorensis, jež rovněž rozvíjí fantazii. Nadšení vyvolali také mořští červi známí jako priapulidi, vyplavení v roce 2019 na břeh Drakes Beach.

Zdroje: www.livescience.com, www.cbc.ca, www.insider.com

Tagy Diane Davis Facebook fotograf Chris Henry Internet Kanada ledovec Newfoundland obrázek Utah