Narodila se v roce 1949 v Los Angeles v Kalifornii, v devíti měsících byla adoptována a vychována v malé vesnici v Nebrasce svými rodiči, profesorem hudby a učitelkou angličtiny. Málokdo tušil, že se z této dívky z malého města stane hollywoodská senzace.

Hvězdná kariéra

Herecká kariéra Easterbrookové se rozjela počátkem 80. let, kdy získala roli Rhondy Lee v sitcomu Laverne a Shirley. Skutečně známou se však stala až díky roli instruktorky sebeobrany Callahanové v seriálu Policejní akademie.

Navzdory počátečním pochybnostem o tom, zda bude hrát zastrašující a agresivní postavu, Easterbrooková svým výkonem zaujala diváky po celém světě. Stala se ztělesněním nového druhu ženskosti na plátně - sexy, chladná, dominantní a silná.

Na oblíbenou seriálovou scénu se podívejte ze:

Zdroj: Youtube

Filmový život

Její cesta v Hollywoodu nebyla vždy hladká. Během natáčení filmu Policejní akademie 4 čelila Easterbrooková nepříjemnému incidentu, kdy se někteří komparzisté chovali nevhodně. Navzdory těmto problémům na obrazovce nadále zářila a objevila se v mnoha televizních pořadech, jako jsou Murder, She Wrote, Diagnosis: Murder a Baywatch. Vydala se také na dráhu hororové herečky a zahrála si ve filmech Roba Zombieho The Devil's Rejects a v remaku Halloweenu.

A jak to bylo doopravdy?

V osobním životě Easterbrookové se střídaly vzestupy a pády. Dvakrát se vdala, ale nikdy neměla děti. Přestože neměla biologické děti, ujala se své role babičky s nadšením a v rodinném životě nacházela radost. Easterbrooková se věnovala charitativní činnosti, podporovala dívky v kariéře v oblasti prosazování práva a angažovala se v propagaci střelných zbraní, což ukázalo její mnohostrannou osobnost.

Na fakta o herečce se podívejte na tomto videu:

Zdroj: Youtube

Easterbrookové odkaz v roli poručice Callahanové, které je nyní sedmdesát let, žije dál a připomíná fanouškům neohroženou a silnou postavu, kterou přivedla na filmové plátno. Její cesta z malého městečka Nebraska až k hollywoodské hvězdě je důkazem jejího talentu a houževnatosti a dokazuje, že svůdná poručice Callahanová bude vždy nezapomenutelnou součástí filmové historie.

Zdroje: www.kinoboc.cz, en.wikipedia.org/wiki/Leslie_Easterbrook, en.wikipedia.org/wiki/Police_Academy