Modelka Mindy

Zatuhlý krk, bolavé trapézy i záda, zkrácené svaly dolních končetin. To vše je problém lidí mající sedavý způsob zaměstnání. Pokud se lidé nezačnou víc hýbat, pokud nebudou kompenzovat hodiny strávené u počítače aktivním způsobem života, nic příjemného je v budoucnu nečeká. 

K tomu nepřispívá ani fakt, že namísto abychom se ve chvílích volna procházeli přírodou, čím dál častěji trávíme čas za pomoci nejrůznějších technologií současnosti. To k dobré fyzické kondici jednoznačně nepřispívá. 

Právě z tohoto důvodu se Dr. Djordjevic rozhodl vytvořil modelku Mindy, aby ukázal, jak sedavý způsob života a hodiny strávené s mobilem v ruce budou za pár stovek let vypadat a jaké následky si ponesou. Pokud s tím tedy urychleně nezačneme něco dělat. 

Za pomoci 3D designéra vytvořil Djordjevic prototyp ženy v roce 3000. Barbie s dokonalým a krásným tělem však rozhodně nečekejte. 

Budeme směšní

Djordjevicova Mindy je ženou se shrbenými zády, pažemi se zkroucenými prsty, nehezky širokým krkem, silnější lebkou a bohužel i menším mozkem. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Pokud tedy nezačneme ihned něco dělat a budeme i nadále pokračovat v budování lenosti a nicnedělání, ničeho hezkého se nedočkáme. 

Neustálým sledováním mobilních zařízení vytváříme tzv. želví krk. Hlava v předklonu, zatuhlé svaly krční páteře, stažené trapézové svaly. Podle Dr. Djordjevice však nejde jen o estetický problém, jenž nevypadá hezky. 

Sedavý způsob života s sebou nese řadu zdravotních rizik, která mohou vyústit v trvalé změny fyzického aparátu, vyšší úroveň únavy a vzniku civilizačních onemocnění. 

Změnou si podle Djordjevice neprojdou pouze krk a záda. Sedavý způsob života postihne také ruce. Budou zdeformované do pravého úhlu s pokřivenými prsty. Důvodem bude napětí vytvořené neustálým svíráním mobilních a jiných zařízení. 

V ohrožení jsou samozřejmě i oči, které se vlivem modrého světla budou chránit dalším "vnitřním" víčkem. „Čočka oka může být evolučně vyvinutá tak, že blokuje příchozí modré světlo. Jiné záření s vysokou vlnovou délkou, jako je zelená, žlutá nebo červená ale propustí," řekl Kasun Ratnayake z univerzitě v Toledu.

Zdroje: www.dailymail.co.uk, www.sciencetimes.com, mysteriousuniverse.org