Desítky useknutých rukou

Ruská řeka Amur poskytla nehezký pohled, když kousek od čínských hranic vyplavila desítky lidských rukou. Senzace se rychle stala virální a lidé začali spekulovat, kde se ruce v řece vzaly. 

Objevila se celá řada konspiračních teorií, od pomsty nelítostného gangu, který ruce odsekal svým obětem, až po bizarní rituální vraždu. 

Hlavu měli zamotanou i místní vědci, kteří zprvu netušili, kde se ruce vzaly a co bylo důvodem jejich "uložení" do ruské řeky Amur. 

Valná většina rukou se nacházela v pytlích. Jen díky nízkým teplotám si části končetin zachovaly svou původní podobu a nerozložily se. 

Většina rukou odhalila řez v oblasti zápěstí. Našly se na ostrově nedaleko Chabarovska. Místa, které je vzdálené přibližně 30 km od čínských hranic. 

Jak se však později ukázalo, za nálezem uřezaných končetin nestojí ruská mafie nebo dokonce běsnění nějakého maniaka. Děsivý nález má kuriózní vysvětlení. 

„Zlověstný nález není trestný", uvedl vyšetřovací výbor. „Pravděpodobně došlo pouze k jejich nesprávné likvidaci v laboratoři, kde se nacházely a kde byly uložené."

Jasné vysvětlení

Nalezené části těl se tedy v řece Amur objevily s velkou pravděpodobností omylem. Podle místních vyšetřovatelů šlo o forenzní pozůstatky, které se nepodařilo zlikvidovat optimálním cestou.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Právě nevhodně zvolená likvidace způsobila rozruch, ačkoliv není založená na kriminálním pozadí.  Biologické "předměty" sloužily jako důkazy, které měly v případě potřeby zachovat otisky prstů. 

Zatím z nejasných důvodů unikly z forenzní laboratoře, kde byly uložené. 

Na první pohled děsivý příběh má tedy nakonec kuriózní vysvětlení. Vyšetřovací komise však i nadále zkoumá, zdali je tento verdikt platný, a proč se z rukou zemřelých nesejmuly pouze otisky, jež by se staly součástí počítačové databáze. 

V okamžiku, kdy se zpráva o nálezu 54 odsekaných rukou dostala na internet, se mezi lidmi spustila horoucí debata. „Určitě jde o oběti organizovaného zločinu," nechal se slyšet jeden zúčastněný, zatímco jiný uvedl: 'Když jste pohřbívali své přátele nebo příbuzné, jak často jste viděli, že nemají končetiny? Buďme upřímní. Proč byly tyto končetiny amputované a uložené na stejném místě a později využité tak zvláštním způsobem?"

Zdroje: www.dailymail.co.uk, siberiantimes.com, time.com