Living Building, neboli „živoucí / žijící budova“, v čínském městě Čchang-ša, byl sestaven ze standardních modulárních jednotek o velikosti kontejneru a představuje ztělesnění moderního stavebního umění.

Nejrychleji postavená stavba svého druhu na světě

Časosběrné záběry zveřejněné společností Broad Group zachycují fascinující podívanou, jak tým pilných dělníků za pomoci tří jeřábů hladce skládá dohromady konstrukci z nerezové oceli. Za tento pozoruhodný výkon obdržela stavební společnost nepsaný titul „stavby postavené za nejkratší dobu“. Jedná se skutečně o nejrychleji postavenou budovu ve své kategorii na světě. Podívejte se na celý proces v tomto videu:

Zdroj: Youtube

„Stavebnice“ zajišťuje přesnost a rychlost

Modulární jednotky budovy Living Building, vyrobené v továrně společnosti Broad Group, mají konstrukci z nerezové oceli, která zajišťuje trvanlivost a odolnost. Každá měří 12,19 metru na délku, 2,44 metru na šířku a 3 metry na výšku a jsou důkazem budoucnosti rychlé a udržitelné výstavby.

Jejich konstrukce ve tvaru kontejneru umožňuje snadnou přepravu a rychlou montáž na místě, díky čemuž je celý proces dokonalou kombinací přesnosti a rychlosti. Metoda výstavby společnosti Broad Group zahrnuje přepravu hotových modulů na staveniště, a to včetně elektroinstalace a vnitřních povrchových úprav. Instalace na místě je pak hračka – stačí utáhnout pár šroubů, připojit vodu a elektřinu a voilá! Živá budova vyrůstá před očima, a jak společnost odvážně tvrdí, „za jeden den lze postavit až 10 pater.

Výklopné části bytu jsou raritou

Z videa výše je jasné, že Living Building není jen důkazem rychlosti, ale i ukázkou vynalézavosti. Modulární jednotky se skládají na sebe, přičemž jedna stěna se sklápí dolů. Vzniká tak otevřený prostor, takže celá důmyslná konstrukce usnadňuje efektivní výstavbu. Díky oknům a balkonům, které se z jednotek elegantně vyklápějí, je Living Building nejen důkazem rychlosti, ale také promyšlené architektonické inovace.

Nový koncept stavby měst budoucnosti

Převratný stavební počin přesahuje rámec pouhého stavebního projektu; je to pohled do budoucnosti architektury a inženýrství. Living Building se svou elegantní konstrukcí z nerezové oceli se vymyká tradičním stavebním lhůtám a zároveň otevírá možnosti pro stavbu veřejných budov, a dokonce i výškových mrakodrapů.

Vize společnosti Broad Group sahá daleko za Living Building a představuje stavební metodu, která by mohla způsobit revoluci ve způsobu, jakým stavíme a obýváme naše města.

Zdroje: www.dezeen.com, archinect.com, www.designboom.com