Zapomenutá bylinka

Lnice květel neboli Linaria vulgaris je bylinkou rostoucí u většiny cest. Lnici nevadí ani místa, která jsou znečištěná, jako jsou příkopy nebo skládky. 

Lnici květel poznáte snadno a rychle podle sytě žlutých květů. Kromě vizuální efektu má ale tato bylinka pro člověka celou řadu zdravotních benefitů. 

Lnice květel nyní kvete všude, a pokud si ji chcete nasušit do zásoby, je nehvyšší čas si ji natrhat. U lnice se trhají pouze květy. Natrhat je je nejlepší ihned po vykvetení. To mají největší sílu.

Pokud si bylinku chcete nasbírat, abyste využili jejích léčivých přínosů, vyražte pro ni ráno kolem devété hodiny. V tento čas je obsah účinných látek ve lnici nejvyšší.

Lnice květel má pro lidský organismus celou řadu přínosů. Jedním z nich je ochrana jater. Lnice se využívá také při léčbě žloutenky a dalších chorobách jater. Podporuje i jejich normální funkci. 

Uzdravuje ledviny

Kromě jater má lnice květel pozitivní účinky na ledviny. Ledviny uzdravuje a očišťuje, je skvělým doplňkem při léčbě zánětů močových cest, díky svým močopudným účinkům a napomáhá rozpouštět ledvinové kameny. 

Léčivá bylinka lnice květel: 

Zdroj: Youtube

Lnici můžete využít také v případě, že vás trápí zažívací potíže. Lnice si poradí s průjmy, pomáhá snižovat křeče hladkého svalstva a své uplatnění najde také při léčbě nepříjemných a často bolestivých hemoroidů. 

Pokud trpíte na překyselení žaludku a časté pálení žáhy, je pro vás tato bylinka tím pravým ořechovým. Lnice reguluje tvorbu žaludečních kyselin a pomáhá pálení žáhy předcházet. 

Lnici květel můžete využít také v případě péče o pleť. Tato bylinka slouží jako skvělé tonikum, které z pleti odstraní veškeré nečistoty. Účinná je také v případě pih. 

Ukázalo se, že omývání pih čajem ze lnice, činí pihy méně viditelnými. Pokud budete tento postup opakovat pravidelně, může se stát, že pihy zcela vymizí. 

Lnice se konzumuje ve formě čaje, který si snadno a rychle připravíte v pohodlí svého domova, Zalijte 1 lžičku nati lnice 250 mililitry horké vody a nechte 15 minut louhovat. Poté teplé po doušcích popíjejte.

Zdroje: www.bylinkyprovsechny.cz, www.bylinkove-zahradnictvi.cz, lindamahelova.cz