www.dailystar.co.uk, www.ibtimes.sg, www.mirror.co.uk

Nikdo netuší, o koho se jedná. Člověk, jenž na sociální síti Twitter vystupuje pod přezdívkou Logan Smith, je stále zahalen rouškou tajemství. „Možná jsem, nebo ne, předpověděl smrt královny. Jsi na řadě Karle III. Dej si pozor na 28.3.2026,” píše na své úvodní stránce.

Jeho pár minut slávy odstartoval příspěvek ze 7. června roku 2022, v němž zveřejnil krátký text. „Královna zemře 8. září 2022. Král Karel zemře 28. května 2026.” Nikdo si ho zprvu nevšiml. Když se ale zdravotní stav panovnice zhoršil, stal se virálním. Během několik hodin se tweet rozšířil po celé zeměkouli a vyvolal tisíce reakcí. 

Předpovědi Logana Smithe

Jakmile Alžběta II. skonala, všichni se snažili zjistit, kdo Logan Smith je. „Někdo si myslí, že cestuji časem. Možná jsem ale přímo v centru dění,” psal den po smutné události, čímž rozdmýchal konspirační teorie o tom, že smrt královny nebyla náhoda.

Twitter na internetovou bouři zareagoval tak, že Loganovi pozastavil na několik týdnů účet. Nyní si ho záhadný jasnovidec změnil z veřejného na soukromý.

Fotografie jeho příspěvku ale stále kolují. Jakmile svět přestal truchlit, uživatelé sociálních sítí začali upozorňovat na druhé datum. Král Karel III. totiž není nejmladší a trpí silnými otoky rukou.

Kdy zemře král Karel III.?

„Opuchy naznačují, že tělo zadržuje vodu,” vysvětluje Doktor Gareth Nye, docent na univerzitě v Chesteru. „Jsou běžné a většinou postihují lidi starší 65 let. Může ale jít také o artritidu, dietu s vysokým obsahem soli nebo reakci na užití některých léků.”

Lékař upozorňuje, že „prsty jako párky”, jak Karel o svých rukách žertoval, nejsou známkou vážného zdravotního problému. 

Zdroj: