Rébus pro bystré

Hádanky a hlavolamy a další mentální cvičení nejsou jen zábavnou kratochvílí. Jsou především způsobem, jak si udržet vitalitu mozku po dlouhé roky do budoucna a preventivně bojovat proti degenerativním onemocněním typu demence a Alzheimerovy choroby. 

Právě Amzheimerova choroba je nejčastějším typem demence. Pokud pacient onemocnění touto nemocí, jeho život se postupem času rapidně zhoršuje. Dochází nejen k poklesu různých funkcí mozku, zhoršuje se také celková kvalita jeho života. 

Mezi části mozku, které Alzheimerova choroba nejvíce postihuje, patří především paměť, myšlení, jazyk, plánování a samozřejmě sama osobnost postiženého. 

Alzheimerova choroba tvoří až 60 % všech případů demence. Dalšími možnými typy demence, kterými je světová populace ohrožená, jsou vaskulární demence, demence s Lewyho tělísky či frontotemporální demence.

Pokud jste do této chvíle měli pocit, že vás se tato nemoc netýká, pak vás vyvedeme z omylu. Udeřit může kdykoliv a objevit se může u každého z nás. Demence je velmi závažný problém, který není radno brát na lehkou váhu. 

Logická chyba

Demence postihuje přibližně 44 miliónů světové populace. Podle odborníků se tato cifra v roce 2030 přehoupne přes 70 miliónů. To je číslo, které je skutečně děsivé.

Hádanky, které prověří vaše IQ:

Zdroj: Youtube

Z tohoto důvodu je nutné, abychom se všichni měli na pozoru, a abychom preventivně dělali vše, co rozvoje demence může zabránit. Čas v tomto ohledu hraje zásadní roli. 

Pokud vám na vašem zdraví záleží a máte pocit, že váš mozek skutečně potřebuje trénovat, zapojte do své denní rutiny hádanky a hlavolamy. Ty jsou skvělým způsobem, jak degenerativním onemocněním předcházet. 

Začít můžete hned teď, a to s hádankou, kterou vám přinášíme. Jde o rébus pro bystré hlavy, ve kterém na obyčejném výjevu dvou krásných žen musíte odhalit logickou chybu. 

Na vyřešení rébusu ale máte omezený čas. Musíte to stihnout za pouhých 5 vteřin. Je potřeba být opravdu pozorní a nevynechat žádný potřebný detail. V okamžiku, kdy vám vyprší čas, dál nehledejte. 

Pokud jste logickou chybu objevili, gratulujeme. Jste chytří a vaší bystrosti nic nechybí. Pokud stále nevíte, kde se logická chyba nachází, nezoufejte. My vám to povíme. Logická chyba je v odraze zrcadla, které neodráží přesnou realitu. Podařilo se vám rébus rozluštit?

Zdroje: www.dailymail.co.uk, www.jagranjosh.com, www.jagranjosh.com