Zábavné hlavolamy

Logické hádanky a hlavolamy jsou skvělým způsobem, jak patřičně potrápit mozek a procvičit logické myšlení. Příkladem je i náš obrázek. Je na něm topící se dítě, pes, kufr s velkou sumou peněz a člun. 

Napadá vás, co v takovém případě dělat? Koho nebo co byste zachránili jako první? 

Logické hádanky nám pomáhají rozvíjet schopnosti, jak kreativně myslet a pohotově nabízet chytrá a účinná rozhodnutí. 

To ale není všechno. Tyto hry plně zapojí naši hlavu a my díky nim zlepšíme nejen své logické uvažování, ale také se mnohé dozvíme o tom, kdo jsme a jakou máme osobnost. 

Hádanky nejsou jen pro malé děti. Podle psychologů jsou skvělým způsobem, jak i v dospělosti trénovat paměť a všechny kognitivní funkce. Nevěříte? Pak na nic nečekejte a pusťte se do toho. 

Koho zachráníte?

Logické hádanky odhalují naše individuální perspektivy a způsoby, jakými pohlížíme na problém a jakým způsobem se ho nakonec rozhodneme řešit. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Odlišují nás tím od ostatních. Hraním těchto záludných hádanek navíc procvičíme svou mentální sílu a odhalíme vlastnosti, které jsou v nás skryté. 

Koho byste zachránili jako prvního? Něčí dítě, svého psa, nebo 10 milionů dolarů? Pro někoho je to jasné hned, někdo si s odpovědí dává na čas. Navíc si danou situaci představte. Pokud by nastala, jistě by vás zaplavil stres a zcela jistě byste zpanikařili. 

V lodi, která je poblíž, je navíc jen jedno místo. 

Vybrat si jednu z možností tak může na první pohled být stresující. Přesto má naše hádanka řešení. Nejdříve je potřeba zachránit dítě. Neumí plavat a jistě je důležitější než kufr plný peněz. 

Navíc psi umí plavat. Řešit záchranu psa jako první je tedy zbytečné. Jakmile zachráníte malého chlapce, pes vás zcela jistě bude následovat. Chlapce i psa tak dostanete v pořádku na břeh. 

Pokud i tak budete chtít zachránit peníze, můžete se pro ně následně vrátit. Tímto způsobem nepřijdete ani o jednu z věcí, které je třeba z vody zachránit. 

Zdroje: themindsjournal.com, www.gotoquiz.com, www.psychologytoday.com