Matematická hádanka

Hádanky a hlavolamy si žádají skutečně bystré přemýšlení. Jsou tedy víc než zábavnou kratochvílí. Jsou jedinečným tréninkem pro náš mozek a všechny mozkové závity. 

Odborníci se shodují, že pravidelným řešením hádanek a hlavolamů můžeme zlepšit kognitivní schopnosti, smysl pro detail i vizuální vnímání. Je ale potřeba se hluboce zamyslet. 

Bez toho by tot totiž nešlo. Pokud si chcete ověřit, jak na tom se svým postřehem jste, neváhejte si vyzkoušet naši logickou IQ výzvu. Vyřešit ji zvládnou jen skuteční géniové. 

Nejprve si nastavte časovač hodinek na požadovaný čas. K dispozici od nás máte pouhých 7 vteřin. Ano, není to mnoho, ale jde to. Jen je potřeba pracovat rychle a vyvarovat se případných chyb. 

A o co že vlastně jde? Na obrázku máte příklady. U každého z nich máte také konečný výsledek. Víte například, že dvě tašky májí hodnotu 20 korun. Taška a sešit jen 15 korun. 

Kolik peněz to stojí? 

Ve třetím řádku vidíte, že sešit bez tužky vás bude stát pouhé tři koruny. Výzva, kterou musíte rozluštit, na vás pak čeká v posledním, čtvrtém, řádku. 

Najděte 3 rozdíly v těchto obrázcích:

Zdroj: Youtube

Zde je potřeba zjistit, kolik vás dohromady bude stát tužka, taška a sešit. Pokud máte rádi hádanky a matematika vám nečiní problémy, pak to jistě hravě zjistíte. 

Musíte zapojit logiku a nad celým obrázkem se zamyslet. Celý proces navíc ztěžuje fakt, že v posledním řádku pouze nesčítáte a neodečítáte, ale máte v něm znaménka mínus a krát. 

V okamžiku, kdy se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Pokud jste výslednou hodnotu posledního řádku dopočítali, pak vám patří veliká gratulace. Právě jste se zařadili mezi génie se skutečně bystrým postřehem. 

Pokud ale stále výslednou hodnotu posledního řádku nevíte a ani netušíte, jak se k ní dopracovat, nezoufejte. My vám výsledek prozradíme. Ale hezky popořadě. Hodnota notebooku, tašky a tužky je následující: 2 tašky = 20

Jedna taška má tedy hodnotu 10 korun. Taška + zápisník = 15. Notebook = 15-10 = 5. Z toho vyplývá, že hodnota zápisník - tužka = 3. Tužka = 5 - 3 = 2. Sešit = 5, brašna = 10, tužka = 2. Konečnou rovnici lze tedy vyřešit takto: Taška - tužka × zápisník = 10 - (2 × 5) = 10 - 10 = 0. Výsledná hodnota posledního řádku je 0. 

Zdroje: www.jagranjosh.com, parkwaypizzautica.com, www.quora.com