Tato známá osobnost české hudební scény se narodila 7. dubna 1966. Pochází z malého města a původně se vyučila švadlenou. Svou hudební kariéru odstartovala v 80. letech a rychle se stala jednou z nejúspěšnějších zpěvaček v historii své rodné země.

Začátek kariéry

Své první kroky v hudebním průmyslu udělala jako členka rockových skupin. Její jedinečný talent však nezůstal nepovšimnut a brzy se z kapel přesunula k sólové kariéře. Právě v té době se také rozhodla začít vystupovat pod svým uměleckým jménem, které odkazuje na světlo a čistotu. Její prvotní alba, která zahrnují širokou škálu hudebních stylů, odrazila její schopnost adaptovat se a vyniknout v jakémkoliv hudebním žánru.

Prkna, co znamenají svět

V průběhu let se tato umělkyně nezaměřovala pouze na hudbu. Její talent ji zavedl i na divadelní prkna, kde excelovala v muzikálech jako Bídníci, Dracula nebo Johanka z Arku. Její působivé herecké výkony přinesly nový rozměr jejím již tak výrazným hudebním úspěchům.

Divadelní scéna se jí nakonec zalíbila natolik, že si před několika lety otevřela své vlastní divadlo, které má ve svém názvu její jméno. A není překvapením, že jeden z muzikálů, které se v divadle hrají, nese stejnojmenný název jako oblíbený hit, jež kdysi umělkyně nahrála.

Život bez skandálů

Její osobní život byl vždy pod drobnohledem veřejnosti a médií. I přesto se jí ale zcela vyhnuly nejrůznější skandály a zpěvačka na sebe pozornost vždy přitahovala jen a pouze svým talentem a dovednostmi.

Ve svém životě byla dvakrát vdaná, skutečné štěstí v lásce ale našla až později. V současné době tvoří už několik let pár s mladším partnerem. Má jednoho syna.

Její jméno je synonymem pro úspěch a talent a její hudba odráží hloubku a rozmanitost. Zpěvačka, která se stala miláčkem národa a ikonou, během své dlouhotrvající kariéry posbírala i několik zlatých Slavíků. Už víte, o koho se jedná? Nejde o nikoho jiného než o významnou českou zpěvačku Lucii Bílou.

Zdroje: cs.wikipedia.org, zena.aktualne.cz, frekvence1.cz