Pár nápověd z dětství

Naše oblíbená a známá zpěvačka, filmová, televizní, muzikálová i divadelní herečka dne 8. března oslavila své čtyřicáté čtvrté narozeniny. Pochází z Prahy a zpěvu i herectví se věnovala od malička. Ve filmech a seriálech si zahrála už jako dítě. Ve dvanácti poznala divadelní prkna, ač v malé roli, ale po boku Libušky Šafránkové a to hned na scéně Národní divadla, ve hře Saténový střevíček. Kostýmy klasických postav si oblékala v divadle Rokoko.

Téhož roku začala moderovat televizní pořad Marmeláda (1992), v němž zpovídala známé zpěváky i politiky, o rok později natočila své první stejnojmenné album, pro níž jí k písním hudbu složil tatínek a texty opatřila maminka.

Zpívala, hrála, moderovala. V pořadu Šance předvedla, že je i výborná tanečnice. Zde je malá „zastřená“ obrázková nápověda. S Martinem Dejdarem stepovala stejně dobře jako její teta, když zazpívala její známou písničku Tentokrát se budu smát já.

Svou první velkou filmovou roli získala v sedmnácti v pohádce Šmankote, babičko, čaruj, v níž si zahrála a zároveň zazpívala Esterku, za níž v roce 1998 na 30. dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana Ostrov získala Cenu partnerského města Rastatt.

Krásná, nadaná, vzdělaná

Vyrůstala v uměleckém prostředí a vystudovala hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři. Ani skvěle nastartovaná hudební a herecká kariéra ji neodradila od dalšího vzdělávání. Po vystudování kulturologie na Filozofické fakultě Karlovy univerzity svou diplomovou prací Tradice české pohádky v československé kinematografii získala titul Mgr. (2005), o rok později obhájila svou práci Pohádky v československé kinematografii a s akademickým titulem PhDr. se stala doktorkou filozofie.

Po babičce zdědila nadání na jazyky, plynně mluví a ovládá na vysoké úrovni čtyři jazyky: angličtinu, francouzštinu, španělštinu a němčinu, které pilovala a studovala u rodilých mluvčích v daných zemích, udělala státní zkoušky z dalších jazyků.

Také díky tomu si zahrála v několika filmech zahraniční produkce. Například v kanadské komedii Perfect Kiss ztvárnila coby Tanya Cova hlavní roli. Angličtina se jí hodila, když pobývala sedm let v kanadském Montrealu, kde stala matkou dvou synů: Matyáše (*4. prosince 2011) a Adama (*23. června 2015). Když dodáme, že jejich otcem a jejím exmanželem je hokejista Tomáš Plekanec, už víte, že…

Ale dáme ještě jednu fotku z dětství:

Má o pět let mladšího bratra Davida, který je též jazykově nadaný a skvělý tanečník. Jeho životem se stal počítač, přesněji řečeno online poker. Hru začínají tisíce hráčů, ve finále jde o peníze – a on je vskutku dobrý hráč, a usuzuje se, že si přišel na pěkné peníze.

Dědeček naší „hádankové holčičky“, tatínek její maminky je Ekvádorec, její jméno je Hana Sorrosová (*1958) a je naše známá textařka. jejím manželem hudebník, o sedm let starší Jiří Vondráček (*1951).

Uhádli jste? Jméno holčičky z obrázku je Lucie Vondráčková. Její teta je sestra tatínka Helena.

V galerii se podívejme na několik snímků, z jejího dětství a pár zajímavostí.

Zdroje: www.kafe.cz, www.databazeknih.cz, zeny.iprima.cz