V kultovním světě Dallasu, kde kralovala ropa a dramatické osudy jednotlivých hrdinů, byla jedna postava, která zanechala nesmazatelnou stopu: Lucy Ewingová, kterou ztvárnila talentovaná Charlene Tiltonová. Rychle se posunula vpřed a blonďatá sexbomba, kterou si všichni pamatujeme z 80. let, letos v prosinci oslaví 65. narozeniny. Jaký byl život blonďaté krásky s trochu prohnanou povahou?

Na její roli v Dallasu se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Stále v centru pozornosti

Lucy je sice její nejslavnější role, ale Charlene Tiltonová nepřestala pracovat. Od dob, kdy hrála v Dallasu, se objevuje v různých televizních pořadech a filmech, čímž dokazuje své herecké kvality i mimo ranč Ewingových. Faktem ale je, že s rolí Lucy si ji spojovali všichni po celém světě, a už nikdy se jí nepovedlo dosáhnout stejného úspěchu.

Všestrannost Tiltonové vyniká od seriálu Loď lásky přes seriál To je vražda, napsala a dokonce se objevila i ve filmu Superhrdina. Přestože se pokoušela prosadit i jako zpěvačka, lidé ji v této úloze nikdy nepřijali.

Rodina a mateřství

Tiltonová se mimo obrazovku stala zaslouženou matkou. S country zpěvákem Johnnym Leem měla dceru Cherish Lee. Cherish se po vzoru svých rodičů věnovala kariéře v country hudbě. Charlene věnovala své dceři takřka vše – je jednou z žen, z nichž vyzařuje láska k rodině, nyní již zejména k vnoučatům. Dokonce ani jméno jejího slavného manžela ji nepomohlo restartovat kariéru. Zcela se proto stáhla do ústraní, o to více, že manželství již po dvou letech ztroskotalo.

Být babičkou ("glam-ma", jak jí říkají vnoučata) je role, které si velmi váží.

Srdce pro advokacii

Tiltonová se v životě stala obhájkyní organizace Actors for Autism, která podporuje autisty v zábavním průmyslu. K této věci ji přivedly její osobní boje, které proměnily její bolest v mocnou sílu pro dobro.

Přátelství a mentoring

Na place si Tiltonová vytvořila hluboké vazby, zejména s Larrym Hagmanem, který hrál J. R. Ewinga. Hagman se pro ni stal otcovskou postavou i v normálním životě a provázel ji cestičkami slávy. Tehdekší mladá Lucy, která se v seriálu pokoušela rozvrátit rodinu, dodnes vděčí Hagmanovi spolu s dalšími hvězdami Barbarou Bel Geddesovou a Jimem Davisem za to, že ji během vichřice Dallasu udržovali na správné cestě.

Ostatně, i proto dnes vypadá takto:

Zdroj: Youtube

Výzvy a vítězství

Život rodiny Tiltonové nebyl vždy hladký. Její dcera Cherish se potýkala s tvrdou realitou závislosti v nejbližší rodině. Tragickou událostí bylo, že Cherishin nevlastní bratr prohrál svůj boj se závislostí na drogách v mladém věku, závislosti podlehla i jejich matka. Navzdory těmto těžkostem Cherish svou bolest přenášela do své hudby.

Protože se Lucy z Dallasu blíží ke svým 65. narozeninám, není jen televizní ikonou; je to houževnatá žena, milující matka a babička a hojně se věnuje i charitě. Do své dcery se pak snažila promítnout všechny vlastní neuskutečněné sny, takže není divu, že se z ní po vzoru jejích rodičů stala úspěšná country zpěvačka. Ani tak však neměla lehký život, protože se s rozvodem rodičů nikdy nesmířila, i když byla v té době jen malá holčička.

Charlene Tiltonová v reálu dokazuje, že její život po Dallasu byl stejně podmanivý jako její působení v záři reflektorů.

Zdroje: bestlifeonline.com, plus7dni.pluska.sk