Plně vybavený kuchyňský kout, ložnice s manželskou postelí a střešním oknem, podlahové vytápění i garáž pro malé auto, to vše se vejde do vozu německé výroby Morelo Empire Liner, který zvenku vypadá jako obyčejný zájezdový autobus. Rozměry 10,29 m na délku, 2,5 m na šířku a 3,72 na výšku překvapivě dokážou poskytnout svým obyvatelům veškerý komfort očekávaný od moderního bydlení.

Nedá se ovšem očekávat, že by si někdo tento model pořídil jako levnější náhradu rodinného domu. Jeho cena začíná na 9,5 milionech Kč, a to jde o základní verzi bez vestavěné garáže. (Zdroj: newatlas.com)

K trvalému bydlení není určen ani originální vůz nazvaný Midnight Rider, jenž se zrodil v Kalifornii a vešel ve známost coby nejdražší obytný kamion na světě. Nikdo ho dokonce nemůže koupit, ani kdyby na to těch pět milionů dolarů měl. Výrobci si ho ponechali ve svém vlastnictví a pronajímají ho jako luxusní limuzínu. Jedna hodina jízdy vás přijde na 1000 dolarů (asi 22 tisíc Kč) a kamion k tomu nelze zapůjčit na méně než tři hodiny. Minimální půjčovní doba však má své opodstatnění - vyčištění, umytí a navoskování vozu po navrácení trvá celých 36 hodin...

Midnight Rider na necelých 40 čtverečních metrech nabízí čtyři obytné zóny oddělené schodišti a propojené telefonní linkou. Jednu zónu tvoří plně zásobený bar, obsluhovaný barmanem a hosteskou, kteří se o vás v průběhu jízdy starají. Posádku doplňují dva řidiči střídající se za volantem. Díky štědré kapacitě nádrže 1135 litrů je Midnight Rider schopen urazit vzdálenost 3 tisíce km bez přestávky na doplnění paliva. (Zdroj: www.autoevolution.com, květen 2020)