Obsah síry

Skořice je jedinečná v tom, že obsahuje 33% síry. Ta je považovaná za vysoce účinnou při podpoře hojení, přičemž síra nabízí tělu celou řadu dalších výhod. I proto je skořice již po staletí hojně využívanou surovinou například v čínské a ájurvédské medicíně.

Je nezbytné zdůraznit, že je důležité používat skořici v její nejčistší možné formě, známé jako cejlonská skořice. Mnoho koření je chemicky upravováno, čím se snižují jeho přirozené vlastnosti. Volba organického koření a jeho vlastní mletí zajišťují maximální přínos.

Možnosti léčebného využití skořice jsou rozsáhlé. Všestrannost tohoto přírodního léku je impozantní - od zmírnění bolesti při artritidě přes řešení onemocnění dásní až po pomoc při léčbě některých druhů rakoviny (podle některých studií v Japonsku a Austrálii). 

Pro každodenní udržení zdraví se doporučuje zařadit skořici do své rutiny. Skořice je nápomocná při mnoha problémech. Od zmírnění příznaků běžného nachlazení přes snížení hladiny cholesterolu až po zlepšení kognitivních funkcí, zejména u seniorů.

Zdraví pro srdce

Jedno z nejvýznamnějších využití skořice je však v oblasti kardiovaskulárního zdraví. Skořice může snížit hladinu cholesterolu až o 10 %, a to během pouhých dvou hodin. Pravidelná konzumace může přispívat k revitalizaci tepen a žil a potenciálně zabraňovat ztrátě pružnosti a ucpávání.

10 přínosů skořice potvrzených vědci: 

Zdroj: Youtube

Kromě toho jsou dobře zdokumentované imunitní vlastnosti skořice, které poskytují ochranu před virovými a bakteriálními onemocněními. Každodenní konzumace ve formě teplého nápoje může být chutným způsobem, jak zahnat nachlazení a chřipku. Stačí skořici rozmíchat v teplé vodě a přidat malou lžičku medu. 

Dalším vítaným benefitem, který vám konzumace skořice zajistí, je hubnutí. Skořice zrychluje metabolismus a v kombinaci se zdravým životním stylem pomáhá při shazování nežádoucích kilogramů.

Skořice je nejen chutným kořením, vhodným pro přípravu sladkých dezertů, ale také lékem ovlivňujícím naše zdraví i celkovou vitalitu. Konzumací pouhé lžíce denně uděláte s vaším tělem hotové zázraky. 

pharmeasy.in, www.healthline.com, www.health.com