Herecký talent

Magdalena Bičíková se od svých šesti let objevovala v dětských pořadech. Spolu s čertíkem Bertíkem a Štěpánkou Haničincovou uváděla populární pořad Rozmarýnek

Svůj talent prokázala také v pohádkách. Pamatovat si ji můžete v rolích princezem a dalších pohádkových postav. Za zmínku stojí pohádky jako To se ti povedlo, Julie, Předeme, předeme zlatou nitku nebo Jak Jaromil ke štěstí přišel. Magdaléna si střihla také roli vypravěčky v pohádce Jablíčko se dokoulelo a Šly panenky silnicí

Do dnes Madgalenu můžeme vídat zejména ve filmech jako Pátek není svátek a V podstatě jsme normální

Svoji hereckou kariéru Magdalena ukončila po 9 letech neustálého natáčení, a to v roce 1982. Jejím posledním televizním počinem byla pohádka Červánková královna.

Ačkoliv byla Magdalena velice talentovaná dětská herečka, neponechala nic náhodě. Vystudovala Gymnázium Na Zatlance a následně se hlásila na DAMU. Tam se však pro velké množství uchazečů a také údajný nedostatek talentu nedostala.

Tak se rozhodla jít na žurnalistiku na Karlově univerzitě. Později si k tomu přibrala ještě Filosofickou fakultu UK, kde studovala filmovou vědu. 

Jak vypadá dnes? 

Již během studia psala filmové recenze, dělala rozhovory se známými lidmi a reportáže do novin. 

Magdalena Bičiková ve filmu Pátek není svátek:

Zdroj: Youtube

Pracovala v časopisech jako Cinema a Kinorevue. Zlom v její kariéře nastal chvilku poté, co se studiem žurnalistiky začala. Bylo to díky její recenzi na oscarový snímek Zdeňka Svěráka Kolja. 

Právě tato recenze udala směr její další životní cesty. Magdalena dostala nabídku pracovat jako propagátorka filmů. Kromě Koljy propagovala filmy jako Pelíšky, Tmavomodrý svět, Výlet a další.

Nyní se Magdalena Bičíková věnuje profesi tiskové mluvčí, mimo to pracuje jako PR manažerka a organizátorka mediálních a komunikačních tréninků. Spolupracovala mimo jiné například s Národním památkovým ústavem nebo značkou Bohemia Sekt. 

Deset let působila na pozici mluvčí a PR manažerky Letních shakespearovských slavností. Až do roku 2013, byla poradkyní pro MFF Karlovy Vary.

Magdalena oslavila 17. listopadu své 55. narozeniny. Ačkoliv od dob pohádek, které natočila v dětství, uběhla hezká řada let, Magdalena je stále krásná a atraktivní žena. Přesto byste ji možná nepoznali. Nosí blond mikádo a její hlavu nezdobí princeznovská korunka. 

www.fdb.cz, www.tvguru.cz, www.osobnosti.cz