Výrazná a energická holčička se narodila 18. března 1967 v Praze. Jejím tatínkem byl známý architekt a její maminka byla překrásná dvojnice herečky Sophie Lorenové. Živila se dokonce jako modelka. Oba rodiče už nežijí.

„Hrozně mi chybějí a nikdy nepřestanou. Když zažívám něco pěkného, chci, aby to zažili také. Je pro mě čest, že jsem jejich dcerou. Pochopila jsem, jak to byli nesmírně kvalitní, výjimeční a noblesní lidé,“ nechala se slyšet.

Už jako malá dívenka se věnovala tanci, chodila i na balet. Brzy si její okolí všimlo jejího mnohostranného nadání, a proto nikoho nepřekvapilo, když už od tří let účinkovala v reklamních spotech.

První dětské role na sebe nenechaly dlouho čekat. Objevila se ve filmech jako je Lucie, postrach ulice, A zase ta Lucie nebo Vlak dětství a naděje.

Při studiu hudebně-dramatického oboru na Pražské konzervatoři už půvabná mladá herečka současně působila v Národním divadle v Praze.

Chalupáři

Dětská hvězdička si zahrála ve svých šesti letech seriálovou postavu dívenky Milušky v jednom z kultovních českých seriálů sedmdesátých let – Chalupáři.

Zahrála si tehdy s takovými legendami, jako byli Jiří Sovák, Josef Kemr, Miloš Kopecký, Iva Janžurová nebo Jana Hlaváčová. Seriál byl velmi oblíbený.

Známé herečce se právě na tomto natáčení stala nehoda se psem, kvůli které má dodnes výraznou jizvu na čele. Je to její poznávací znamení. s

Tehdy ji při natáčení údajně omylem její herecký kolega bernardýn Bohouš způsobil ránu, kterou jí museli operovat v nemocnici v Písku. Měla 32 stehů.

Nevýznamnější role

Herečka zaujala diváky v roli Brany ve filmové podobě známé povídky Ivana Olbrachta Golet v údolí (1995). Údajně neměla tato kráska žádné ochlupení na těle, a proto jí maskéři museli chlupy lepit.

Postava Brany byla mladá tělesná žena, u které by bylo zvláštní, kdyby žádné chlupy v té době neměla. Vlásenkáři jí tehdy lepili do podpaží pánské kníry.

Zahrála si v celé škále českých, ale i zahraničních pohádek. Jedna z výraznějších rolí byla krásná čarodějka v pohádce Kouzelný měšec a role královny v pohádce Pták Ohnivák (1997).

Dcera je pro ni všechno

V soukromém životě se umělkyni příliš nedařilo. Před mnoha lety jí zemřela milovaná maminka na zákeřnou rakovinu. A právě, když se rozešla se svým partnerem podnikatelem Viktorem Mrázem, jí zemřel tatínek.

S Mrázem má dceru Marinu, která je pro herečku nejdůležitější bytostí na světě. Krásná dcera má sice zdravotní potíže, ale její maminka o ni starostlivě pečuje, a věnuje se jí natolik, že jí zajistila úžasný život.

V současnosti se stále okouzlující tmavovláska věnuje krom natáčení seriálů i moderování, dabingu. Kdo poznal uhrančivou herečku Mahulenu Bočanovou na fotce z dětství, má skvělý postřeh.

Zdroje: www.csfd.cz, www.blesk.cz