Malena Ernman je švédská operní pěvkyně. Dětství ale prožila v malém městečku Sandviken. Vystudovala Královskou akademii hudby ve Stockholmu a hudební konzervatoř ve francouzském Orléansu. Od roku 2006 j

Malena je celosvětově velmi uznávanou zpěvačkou. Má na kontě opravdu veliké role, a to nejen ve Švédku ale i jinde. Namátkou Figarova svatba, Carmen, Lazebník sevillský, Don Giovanni nebo Titus. Je častým hostem na nejrůznějších operně zaměřených akcích. 2. února 2013 Malena poprvé zpívala v České republice v pražském Rudolfinu.

Roku 2009 se účastnila Melodifestivalen, což je národní kolo Švédska, ze kterého se lze dostat do Eurovize. Malena se stala divokou kartou. To jsou soutěžící, kteří se účastní s vlastními písněmi. Matka v současné době nejznámější aktivistky vystoupila s anglicko-francouzskou písní La Voix a postoupila dále.

Švédsko následně skutečně reprezentovala v mezinárodním semifinále a finále Eurovize v Moskvě. Na konci získala 21. místo s 33 body. Malena Ernman měla na sobě při vystoupení šaty, které stály 37 tisíc euro, tedy zhruba 950 tisíc korun.

Malena napsala autobiografii, která se jmenuje Scenes From The Heart. Společně s ní se na knize podílel její manžel Svante Thunberg a jejich dcery Greta Thunberg a Beata Ernman. Dílo je rozděleno na tři části a následně do několika kapitol. Zajímavostí je, že začíná žalostnou básní.