Radek: Manželka mě vyhodila z domu teď žebrám po známých

Kafe Redakce | 31. 7. 2019
Dalším nutným krokem je dohoda o rozdělení majetku.
Dohodu o vypořádání společného jmění manželů můžete jen nechat potvrdit u notáře a advokáta, soud ji ani nemusí shvalovat.
Jasno musíte mít také v tom, kde kdo bude po rozvodu bydlet.

Trvalo to celá léta. Podezírání, pronásledování a scény. Moje žena žárlila na každého, na mé spolupracovníky i sestru. Vše vyvrcholilo, když jsem přijal novou asistentku.

Vybral jsem si šikovnou, chytrou a velmi pracovitou ženu, děti už má dospělé, takže pro ni není problém zdržet se v kanceláři o pár hodin déle. Osvědčila se jako výborná a spolehlivá kolegyně, proto jsem jí mohl postupně ukládat i náročnější úkoly a někdy mě zastupovala na důležitých jednáních. Potíž je v tom, že je velmi pohledná.

Náš vztah je nejen pracovní, ale také přátelský. Možná je mezi námi mírné erotické napětí, avšak dohodli jsme se, že hranici pracovně-přátelských vztahů nepřekročíme, což také dodržujeme.

Moje žena tomu ovšem nevěří. Žije v přesvědčení, že jsem si pořídil asistentku a milenku v jedné osobě. Domov se mi začal měnit v policejní stanici. Sotva jsem se vrátil z práce, což bývá poměrně pozdě, protože jsem vzhledem ke své funkci velmi vytížený, začala mě vyslýchat. Proč jsem se zdržel, s kým jsem byl, určitě jsem byl na večeři s tou svou „prsatou krasavicí“, jak mé asistentce říká, a nejspíš jsme si dali pizzu u ní doma a poté se věnovali sexuálním hrátkám.

Nepřišel jsem na způsob, jak manželku přesvědčit, že její podezírání jsou jen nesmyslné domněnky.

V poslední době se ve svých představách vyžívala ještě víc a stále je „vylepšovala“.

Už mě dokonce podezírala, že si to se svou asistentkou „rozdávám“ na koberci v kanceláři nebo na stole, ve výtahu, popřípadě u popelnic v průjezdu a že ji zahrnuji drahými dárky. Nežila ničím jiným než neustálými spekulacemi, útoky, jízlivými poznámkami.

Zjistil jsem, že nemá smysl jí cokoli vymlouvat, jen bych přiléval olej do ohně jejích nesmyslných chimér.

Ječela na mě z okna!

Všechno vyvrcholilo před dvěma týdny, když jsem ženě oznámil, že odjíždím i s asistentkou na čtyřdenní pracovní jednání do Londýna. Ten hysterický záchvat, který dostala, se jen těžko popisuje. „A už se nemusíš vracet, zůstaň si tam i s ní a třeba požádejte o azyl,“ ječela na mě ještě z okna, zatímco dole na ulici už stálo služební auto s řidičem, které mě a asistentku mělo odvézt na letiště.

Naprostý šok mě čekal po návratu: před domem byly vystěhované všechny moje věci. Oblečení, knížky, dokumenty, dokonce i celá moje pracovna s počítačem. Navíc pršelo. Manželka vyměnila zámek a buď uvnitř nebyla, nebo se někam schovala. Do domu jsem se prostě nedostal. Vyměnila i klíče od garáže, takže jsem si nemohl vzít ani své auto, abych alespoň oblečení a knížky schoval, případně naložil a někam je odvezl.

Asistentka mi nabídla, abych si část věcí nechal u ní. Naložili jsme je do auta a odvezli. Jistě si dovedete představit, jak se náš řidič při téhle scéně jako ze špatného filmu tvářil!

Manželce jsem telefonoval, nebrala mi to. Zavolal jsem zámečníka a zámek jsme znovu vyměnili. V ten moment ovšem přijela ve svém autě moje žena a ztropila hroznou scénu. Zavolala na mě policii. Obvinila mě z domácího násilí a předvedla řadu modřin na rukou a dokonce zranění na hlavě.

Nemám ani ponětí, kde si je způsobila. Podala na mě trestní oznámení a sepsala žádost o rozvod. Tvrdí, že přijdu o všechno. Dům i zařízení jsme si pořizovali v manželství a na svou ženu jsem v životě nevztáhl ruku. Žebrám o známých, jestli se k nim můžu nastěhovat, protože zablokovala náš soplečný účet a převedla z něj peníze jinam. Jak se můžu bránit?

Radek