Diktátor Mao Ce-Tung a jeho nulové hygienické návyky: Požadoval nepříjemné věci

Poštovní známka s Mao Ce-Tungem

Poštovní známka s Mao Ce-Tungem

Foto: Autor: LacoKozyna / Shutterstock.com

Mao Ce-Tung, oslavovaný čínský despota, je uctíván i nenáviděn. Spisovatel Arnold Ludwig v knize King of the Mountain (Král hor) píše, že oslavovaný čínský despota měl podíl na odhadovaných 40 milionech úmrtí, ale desítky let indoktrinace však z velké části oslepily Čínu, aby viděla jeho skutečnou tvář. O čem se již mluvilo minimálně, byly jeho otřesné hygienické návyky.

V roce 2013 napsal Business Insider, že zesnulý komunistický diktátor Mao Ce -tung byl v Číně „dokonce větší než Ježíš“. Byl pravděpodobně ještě větší než John Lennon. Davy oddaných poutníků proudily do vesnice, kde se diktátor narodil (Zdroj: www.businessinsider.com).

Obří, gigantická socha Mao Ce-TungaObří, gigantická socha Mao Ce-TungaZdroj: Profimedia

Čínská komunistická strana vyzdvihovala Maa jako zdroj legitimity.

Dříve opuštěný farmář vydělal jmění tím, že otevřel řetězec restaurací „Mao Family“, kde se podávala jídla s tématikou Mao, včetně jeho oblíbeného dušeného vepřového masa. Jak poznamenala jedna 23letá žena: „Mao je na východě bohem“.

Jedna z obětí velkého čínského hladomoru.

Velký čínský hladomor: Mao nařídil vyvraždit vrabce a zabil tím 40 milionů lidí

Vnitřnosti se pohnuly!

Tento „bůh“ měl ale ve skutečnosti obrovský problém – trpěl chronickou zácpou. Jak popisuje Ludwig, osobní strážci předsedy byli „vyškoleni nejen k tomu, aby ho chránili před nepřáteli, ale také k tomu, aby mu v případě neúspěchu poskytli klystýr“. Dokonce se říkalo, že museli jeho exkrementům pomáhat ven prsty. (Zdroj: books.google.cz)

Dokonce i exkrementy Mao Ce-Tunga ale byly téměř posvátné – když se například po devíti dnech povedlo státníka zácpy zbavit, jeho zaměstnanci se radovali: „Vnitřnosti předsedy se pohnuly!“

K i tak nepředstavitelnému faktu ještě přispívá vědomí toho, že Mao se osobní hygieně prakticky vyhýbal. Nic pro něj neznamenala.

Mao Ce-TungMao Ce-TungZdroj: Profimedia

Čistí si tygr zuby?

Dr. LI Zhisui sloužil jako Maův osobní lékař 22 let. Věděl přesně, co se s Maovým tělem děje. V roce 1994, téměř dvacet let po jeho smrti, Li zcela odhalil tato skrývaná tajemství a rozhodl se vyjít s tím na veřejnost. Lékař prozradil, že si diktátor nikdy nečistil zuby, které měly až zelenou barvu, že z jeho infikovaných dásní vytékal hnis… Když byl Mao vyzván, aby si vyčistil zuby, zavrčel: „Čistí si tygr zuby?“ Předseda si raději vypláchl ústa čajem a žvýkal listy, jako to dělali rolníci. Zdálo se, že si ve své nečistotě libuje (Zdroj: www.history.com).

Stejně tak považoval za ztrátu času i koupání a mytí obecně. Tvrdí se, že zaplavat si šel většinou až poté, co se mu povedlo vyprázdnit jeho útroby. Doktor Li vinil z hluboce zakořeněného odporu předsedy vůči mýdlu a vodě „filozofii tří koupelí“, kterou údajně přijali čínští rolníci: „Koupel při narození, jedna před svatbou a jedna při smrti“ (Zdroj: www.thelist.com).

A byla tu ještě jedna pikantnost: Vrozeně špinavý diktátor tvrdil, že si čistí genitálie při kontaktu s ženami. Doslovně prý pronesl: „Umývám se v tělech svých žen“.

Císařovna vdova Cch’-si byla vládkyní dynastie Čching a tedy Číny od roku 1861 až do své smrti v roce 1908.

Dračí císařovna: Z prosté dívky nejkrutější vládkyní se zvláštními choutkami

Propagátor kampaně na hygienu

Jednou z obřích ironií Maovy vlády je, že vedl velkou kampaň na propagaci rolnické hygieny. Podle Journal of Global Health vedla kontrola přenosných nemocí (CDC) implementovaná pod Maem k obrovskému prodloužení střední délky života a dramatickému poklesu kojenecké úmrtnosti, STDS a dalších nemocí. NPR uvádí, že Mao napravil situaci s tristním nedostatkem kompetentních lékařů tím, že zavedl systém takzvaných „bosých lékařů“. Šlo o jedince, jež měli základní lékařské vzdělání a své znalosti rozšířili přísným tří až šestiměsíčním nárazovým kurzem. Tito insta lékaři byli poté rozptýleni do vesnic, kde měli vykonávat své povolání (Zdroj: www.ncbi.nlm.nih.gov).

Zdroje:

www.grunge.com

en.wikipedia.org