Do pražských diskoték

Evu z Discopříběhu (1987), do které je zamilovaný kominický učeň Jirka (Rudolf Hrušínský nejml.) hrála Mariana Slováková, provdaná Konečná. Režisérovi Jaroslavu Soukupovi se žádná z českých dívek nezamlouvala, a tak uspořádal konkurz mezi modelkami na Slovensku.

Režiséra zaujala Mariana, která se už předtím objevila ve videoklipu skupiny Elán a v dívčím časopise. Pozval ji do užšího výběru do Prahy, prošla úspěšně, a tak získala svou velkou a jedinou roli. Na natáčení vzpomíná ráda, prožila svou první lásku. Byla totiž zamilovaná do kluka, který četl „Jirkův“ scénář při čtených zkouškách.

Mariana (*19. května 1971) se narodila v Bratislavě, kde studovala střední ekonomickou školu. Po natáčení se vrátila na Slovensko. Přestože žádné nabídky na další velké filmové role nepřišly, uvažovala o studiu herectví, zlákat se ale nenechala. V roce 1989 dokonce odmítla nabídku modelingové agentury odjet spolu s Evou Herzigovou do Paříže a stát se modelkou. Dala přednost lásce, a místo toho se svým přítelem, slovenským fotografem bulharského původu emigrovala do Německa, poté se přestěhovali do Švýcarska.  

Do velkého světa

Po nějakých čtyřech letech se spolu rozešli a Mariana žila s bohatým Švýcarem. Nechtěl, aby studovala nebo chodila do práce a ona se tomu nebránila. Cestovali spolu po světě, byli až v Africe, plavili se po moři a navštívili mnoho ostrovů. Strávila s ním šest let a vzpomíná na tuto etapu svého života ráda, i když ani tento vztah nevydržel.

Po rozchodu se vrátila na rodné Slovensko a začala podnikat. V roce 1999 se seznámila s lékařem a v roce 2012 se za něho provdala. Mají spolu dceru Ninu a žijí v Bratislavě. Mariana dnes žije poklidným životem, užívá si rodinného života a hraje golf.

Zdroje: www.csfd.cz, www.fdb.cz, www.extra.cz