Půvabná studentka Marie Butina (nar. 1988) na sebe v Rusku upoutala pozornost kampaní za volné nošení zbraní. Nápad se zalíbil mnohým místním milionářům, kteří její hnutí okamžitě finančně podpořili. O jejím projektu i kráse se doslechl také senátor Alexandr Toršin a zaměstnal ji jako svou zvláštní asistentku. Marie se tak ocitla v nejvyšších kruzích ruské politiky (Zdroj: www.france24.com, 2018).

V roce 2013 potkala amerického podnikatele a republikánského aktivistu Paula Ericksona. Ačkoli byl ve věku jejího otce, navázala s ním intimní vztah a nechala si od něj vyřídit studijní víza do USA. Zahraniční pobyt však neomezila jen na studium. Stále udržovala kontakt s Toršinem, který jí zasílal instrukce, na jejichž základě Marie měla ovlivňovat americké republikány a posouvat jejich zájmy proruským směrem. Cíl byl jasný: podpořit kampaň Donalda Trumpa, aby republikánská strana vyhrála volby a Rusko si u ní udělalo "dobré očko".

Odrazovým můstkem pro získání vlivu v USA měla být Národní střelecká asociace (NRA). Zatímco Toršin ji uplácel nemalými sponzorskými dary, Marie Butina využila ženské zbraně a za členství v NRA nabídla nejmenovanému funkcionáři vlastní tělo.

Na roli svůdné ruské agentky byla zřejmě velmi hrdá, protože se na jednom studentském večírku v podnapilém stavu pochlubila známým, že je napojena na vysoké ruské představitele. Studentům to ale tak sexy nepřipadalo a Marii udali na policii.

Za pokus prosazovat v americké politice zahraniční zájmy si Marie Butina odseděla 18 měsíců ve vězení a po výkonu trestu byla ihned deportována zpět do Ruska, kde je považována za oběť vykonstruovaného procesu. (Zdroj: YouTube - ABC News, listopad 2019). Její bývalý milenec Paul Erickson zůstal ve Státech, více než zlomené srdce je ale nucen řešit vlastní problémy; v současné době si odpykává trest odnětí svobody v délce 7 let za podvody a praní špinavých peněz.