Její cesta k umění začala již v mladém věku. V roce 2003, když jí bylo teprve 16 let, zazářila jako vítězka pěvecké soutěže "Jihlavský slavík". Tento úspěch byl pro mladou dívku prvním krokem na cestě ke slávě.

Další velký úspěch

O rok později, v sedmnácti letech, potvrdila svůj talent vítězstvím v televizní pěvecké soutěži Rozjezdy pro hvězdy. Tento triumf ji přesvědčil, že její budoucnost je ve světě hudby. S rozhodnutím se plně věnovat zpěvu začala studovat Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze, kde se specializovala na muzikálové herectví.

Studium a první kariérní kroky

Během studií se v prvním ročníku zapojila do taneční skupiny JAD (Yemi), ale nakonec se rozhodla plně soustředit na muzikál a školu. Toto období zakončila v roce 2011 úspěšným absolutoriem.

Rozkvět kariéry na muzikálové scéně

Po absolvování konzervatoře se stala vyhledávanou tváří českého muzikálového světa. Její talent a charisma ji přivedly na scénu mnoha významných muzikálů. Vedle muzikálových rolí se objevila i v několika televizních projektech. V roce 2013 si zahrála epizodní roli v seriálu Ulice a objevila se i ve známém seriálu Gympl s (r)učením omezeným, kde ztvárnila roli Zuzany Červeňákové.

Její popularita dosáhla nového vrcholu s účastí v televizní show Tvoje tvář má známý hlas. Zde imitovala světové hvězdy jako P!nk, Kylie Minogue, Christina Aguilera a Sabrina.

Láska, sňatek a soukromý Život

V osobním životě prožila vzestupy i pády. Po šestiletém vztahu se zpěvákem Tomášem Savkou začala randit s Davidem Schimmerem. V roce 2017 si tuto lásku zpečetila sňatkem a stala se vdanou paní Schimmerovou Procházkovou.

Pedagogická dráha

V roce 2017 se vrátila na Konzervatoř Jaroslava Ježka, tentokrát v roli pedagoga zpěvu. Své zkušenosti a znalosti tak předává dalším generacím nadějných muzikálových umělců.

Už tušíte, kdo je ona dívenka na snímku? Je to známá česká muzikálová herečka Markéta Procházková.

Markéta Procházková je od svých počátků v Jihlavě až po velké scény příkladem talentu, odhodlání a tvrdé práce. Její kariéra je pozoruhodná nejen kvůli úspěchům na muzikálových prknech a v televizních show, ale také kvůli jejímu přínosu jako pedagožce. Její životní cesta je inspirací pro mnohé mladé umělce a její jméno zůstává synonymem pro úspěch a profesionalitu ve světě českého muzikálu a televize.

Zdroje: csfd.cz, wikipedia.org, ndm.cz