Jak to vypadá, když se vymítá ďábel vědeckými metodami. Nebohá Marthe to zažila

Jarouš M Komořanský | 2. 3. 2022

V 90. letech 15. století byla Marthe Brossier v tehdejší Francii poměrně slavnou osobností. V jejích dvaceti letech ji posedli démoni, a aby se její rodina obohatila, jezdila s ní od města k městu a svou chloubu ukazovala všem, kdo měli zájem. Sám král Jindřich IV. dal nakonec příkaz démony z Marthina těla a mysli vymýtit.

Co však Marthe netušila, že je to pouhý pokus o to, jak zjistit, zdali se nejedná z její strany o pouhou hru. I tak však tento pokus odhalil neuvěřitelné věci o její mysli.

Oblíbený démon katolické církve

Katolická církev vždy potřebovala svého obětního "beránka", skrze něhož by mohla ukázat prstem na všechny pomyslné viníky. Těmi byly v té době Hugenoti, místní protestanti. A tak jim Marthe, jako jedna z nich, posloužila jako dokonalý cíl.

Vymítání Marthe Brossier

Nakonec dal sám král Jindřich IV. rozkaz, aby byl démon z těla Marthe vymícen. Tento nesnadný úkol připadl jeho osobnímu lékaři Michelu Marescotovi a Marthe byla na králův příkaz převezena do opatství Saint Geneuesua, aby ji pod Marescotovým dohledem vymítal sám pařížský biskup.

Ďábel na sebe nenechal dlouho čekat a zmocnil se Marthe ihned po příjezdu. Padla na záda, zmítala se v křečích a dýchala jako divoké zvíře. Oči se jí obrátily v sloup a temný, chraplavý hlas z nitra žaludku vykřikoval sprostá slova.

Kněží jí vložili do úst kus dřeva, drželi u ní kříž Ježíše Krista a četli Písmo svaté, aby démona vyhnali. Martha křičela rouhačská slova a všem kolem vyhrožovala smrtí, nijak netušíc, že kříž, jež u ní drží, není víc než obyčejný kus dřeva. Šlo totiž o falešný exorcismus, díky kterému se mělo poznat jediné: že Marthe není víc než obyčejná podvodnice.

Proč některé čarodějnice nechávala španělská inkvizice žít? Byly užitečné
Magazín

Proč některé čarodějnice nechávala španělská inkvizice žít? Byly užitečné

Nic víc než podvodnice

Že Marthe skutečně není v zajetí démonů, Marescot tušil od samého počátku, ale důkaz získal až lyonský arcibiskup Charles Miron. Ten našel způsob, jak dokázat, že si Brossier vymýšlí. Použil k tomu trochu svěcené vody. Tu dával Marthe pít, aniž by měla tušení, co pije, následně ji však pokropil obličej vodou, která svěcená nebyla, jen o tom opět ona sama nevěděla. V tu chvíli vykřikla bolestí.

Tím bylo dokázáno, že démony posedlá Marthe je pouhá podvodnice, která chce získat pozornost. Pokud však měl Chevreau skutečně pravdu - což sama Brossier nikdy nepřipustila, otevírá to podivné dohady o její mysli.

Démon zvaný mysl

Jak jinak si totiž vysvětlit všechny ty nadpřirozené schopnosti, kterými se, když démon skrze ní promlouval k lidu, vyznačovala? Jestli to celé byla jen hra, kde vzala schopnost břichomluvectví, proč nereagovala na bolest nebo uměla skákat do obrovských vzdáleností vleže na zádech?

Na krátké video se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Protože pokud skutečně ona sama věřila, že to, co se s ní děje, je realita, je tento případ jasným důkazem, že lidská mysl dokáže vše, co si sama usmyslí.

Zdroje:

en.wikipedia.org/wiki/Martha_Brossier, www.ancient-origins.net

Tagy Bible Francie Hugenoti Charles Miron Ježíš Kristus Jindřich IV. Katolická církev podvod Wikipedie