Jedenáctiletá vražedkyně Mary: Zabila dvě děti a chlubila se, nikdo jí neveřil

Nataša Slánská | 24. 9. 2020

V roce 1968 otřásl Británií případ dvou vražd malých chlapců. Oba byli uškrceni, tělo druhého bylo navíc zohaveno nůžkami. Tohoto příšerného činu se navíc ke všeobecnému šoku nedopustil žádný dospělý sadistický pedofil, nýbrž jedenáctiletá dívka.

Mary Bellová se narodila roku 1957 nezletilé prostitutce, která každý večer odjížděla za klienty a mimino pro ni znamenalo přítěž. Příbuzní ji podezírali, že se několikrát pokusila dceru zabít. Mary jednou například "nešťastnou náhodou" vypadla z okna, jindy spolykala prášky, protože si je prý spletla s bonbóny. Bylo vlastně s podivem, že přežila rané dětství.

Matka poté rozhodla, že když Mary nehodlá zemřít, bude aspoň vydělávat peníze. Už jako čtyřletou ji nutila účastnit se erotických hrátek s cizími muži. Psychika malého děvčete se nemohla vyvinout normálním směrem.

Den před svými 11. narozeninami si Mary Bellová nadělila zvláštní dárek. Uškrtila čtyřletého Martina Browna a chlubila se tím ve škole. Nikdo jí nevěřil, policie vyhodnotila chlapcovu smrt jako nehodu.

Vražedkyně Katherine Knight: Naservírovala dětem k večeři jejich otce
Magazín

Vražedkyně Katherine Knight: Naservírovala dětem k večeři jejich otce

Tím podepsala ortel smrti druhé oběti. Tou se stal o dva měsíce později teprve tříletý Brian Howe. Mary ho rovněž uškrtila, a navíc mu nůžkami na tělo vyryla písmeno M a zohavila mu genitálie. U vraždy jí asistovala kamarádka, která však byla později zproštěna viny.

Mary Bellová byla soudními znalci označena za nebezpečnou psychopatku a poslána do zvláštního ústavu pro mladistvé delikventy, kteří se dopustili vážných zločinů, včetně vražd, znásilnění a žhářství. Přestože tam zjevně nebyla v nejlepší společnosti, po 12 letech byla shledána napravenou a propuštěna na svobodu. Úřady jí přidělily nové jméno, aby mohla začít nový život s čistým štítem. Soud později přiznal plnou anonymitu i její dceři a později také vnučce. Kde žije Mary Bellová dnes, není známo.

Tagy Brian Howe Martin Brown Velká Británie vražda