Nikdy nezestárnout

Procesu stárnutí se nikdo nevyhne. Přesto jsou mezi námi tací, které proces stárnutí jaksi popírají. Svým vzhledem, krásnou postavou a dokonalou pletí. 

Nenechte se však mýlit. Genetika nezmůže zázraky. Každý sice máme odlišné predispozice, s jakou rychlostí a jak stráneme, bez řádné péče se však žádná genetika neobjede. 

Pokud vás přibývající roky doslova děsí a obáváte se nejen vrásek, ale především financí, které budou na zachování mladistvého vzhledu potřeba, pak pro vás máme dobrou zprávu.

Existuje celá řada babských rad, které si se stárnutím hravě poradí. Jsou to rady tak účinné, že je s oblibou používaly i císařovna Sissi či krásná Kleopatra, aby si svůj mladistvý vzhled udržely. 

Zadarmo to však přece jen nebude. Pokud jde o vzhled, i zde platí pravidlo, že „bez práce nejsou koláče“. Můžeme vás však ujistit, že tisíce korun vás to stát nebude. 

Kleopatřina omlazující mast

Jedním z elixírů, který má blahodárné účinky na pleť a je skvělý proti strárnutí, je obyčejný med. Zatímco dříve si většina žen mazala tvář medem jen příležitostně, dnes si tento produkt můžeme namíchat kdykoliv a vytvořit tak masku plnou živin. 

Potraviny a nápoje pro zdravou pokožku:

Zdroj: Youtube

Doporučuje se smíchat med, banán a tučný jogurt. Vzniklou směs v tenké vrstvě naneste na pleť a nechte zhruba 15 minut působit. Poté tvář opláchněte vodou a namažte krémem. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. 

Pleť bude hydratovaná a svěží a vy si tak za pomoci několika surovin vykouzlíte elixír pro dlouhotrvající mládí. Zapomínat byste neměli ani na exfoliaci neboli zbavení pleti odumřelých šupinek staré kůže. 

K tomu vám plně postačí hrubá sůl nebo cukr. Lžičku soli nebo cukru smíchejte s jednou lžičkou olivového nebo kokosového oleje. Vzniknou směs jemně naneste na pleť a udělejte peeling pokožky. 

Snažte se pleť zbytečně „nedrhnout“, abyste ji neporanili. K peelingu stačí pleť jemně masírovat krouživými pohyby. Poté opláchněte vodou a naneste krém. 

K zachování mladistvého vzhledu vám pomůže také mast proti stárnutí. Tu s oblibou používala císařovna Sissi či krásná Kleopatra. Tuto mast si vyrobíte v pohodlí domova a za pár korun. Co k její výrobě bude potřeba? 

Připravte si lžíci včelího vosku, 2 lžíce tvarohu a 2 lžíce medu. Vše společně rozpusťte ve vodní lázni a za důkladného míchání vytvořte hladkou mast. Tu nalijte do malé uzavíratelné skleničky a nanášejte na pleť podle potřeby.

Zdroje: extrafit.cz, stastnysenior.cz, www.idnes.cz