Waldemara Matušku máme většinou spojeného, tedy kromě jeho nezapomenutelných písní, s jeho atraktivní manželkou, Olgou Blechovou, v trochu kovbojském outfitu – se širákem a dlouhými tmavými vlasy.

Ostatně i Waldemar Matuška byl fešák, s jeho čertovským vzhledem, bohatým plnovousem a podmanivým hlasem. Není divu, že mu ženy ležely u nohou.

A ne ženy ledajaké! Odtajněné archivy StB přišly s informací, že měl poměr s Lollobrigidou. Olga, jeho manželka, tento vztah komentovala velmi zvláštně.

Záhadná kapitola ve Waldemarově životě

Příběh slavného zpěváka Waldemara Matušky je bohatý nejen na hudební a herecké triumfy, ale i na milostné eskapády a románky, které by mohly naplnit stránky pikantního románu. O jeho údajném milostném dobrodružství s italskou divou Ginou Lollobrigidou kolují dosud pověsti, o jejichž pravosti nikdo podrobnosti neví.

Mělo se to stát na festivalu v Karlových Varech. Tam se údajně začala psát jedna z nejzajímavějších kapitol v životě legendárního Waldemara Matušky. Svazky StB dlouhá léta ukrývaly zprávy o možném románku mezi českým zpěvákem a italskou kráskou.

Informátor, jehož totožnost zůstává v anonymitě, měl donést, že Waldemar a Gina sdíleli intimní chvíle právě na tomto festivalu. Ostatně Gina byla známá svou zálibou ve výrazných typech. A tomu by Walda odpovídal.

Matuška byl známý svým uhrančivým kouzlem, kterému bylo těžké odolat. Jenže pokud šlo o jeho milostná dobrodružství, zachovával si takt gentlemana.

Jak později sdělila tehdy již vdova, Olga Matušková, o některých kapitolách jeho života se dozvídáme jen z druhé ruky. „Waldu jsem o tom nikdy neslyšela mluvit, ale vím, že o tom psali estébáci. Je to zábavné,“ komentovala s nadhledem.

Ženy ve Waldově životě

Wlademar Matuška o ženách často zpíval. Například jeho píseň Kristinka je dodnes hrána v rádiích. Jeho životní láskou byla ale právě Olga.

Olga Blechová stála po jeho boku až do konce jeho života. Waldemar Matuška však prošel vícero hlubokými vztahy. A měl z nich i mnoho jizev.

Od tragické ztráty dvojčat, holčiček, jež měl s první manželkou Jiřinou Šťastkovou, přes bezdětné manželství s Hanou, které říkal Dulina, až po leta společného života s herečkou Jitkou Zelenohorskou, která se o něm vyjadřovala jako o divokém milenci. „Přestože jsme na sebe neměli moc času, tak když už k něčemu došlo, stálo to za to. Byl to divoch.“

Překvapivá emigrace

I když byl svým způsobem rebel, Waldemar Matuška se nikdy nesnažil své soukromí stavět na odiv. O to více překvapila jeho fanoušky emigrace jeho rodiny do USA, kam už utekli s jejich synem Waldou.

V nové vlasti na Floridě si vybudovali domov a Waldemar pokračoval v koncertním životě, zatímco v Československu bylo jeho jméno zapsáno na seznam nežádoucích interpretů.

Život ve zkratce

Waldemar Matuška se narodil v Košicích, ale vyrostl v Praze. Již od mládí se začal pohybovat na hudební scéně a jeho hudební i dramatický talent rychle rozpoznali diváci i odborníci.

I když školou prolézal s průměrným prospěchem, jeho talent a vášeň pro hudbu jej vedly k tomu, že se učil hrát na několik nástrojů. Své první kroky na umělecké scéně započal ve sboru, což mu otevřelo dveře k jeho další kariéře.

Vyučil se sklářem a krátce dělal v huti v Karlových Varech, ale brzy se zcela oddal hudbě. Po vojenské službě, kde působil jako osvětový pracovník, se začal naplno věnovat zpěvu a skládání písniček, což jej zavedlo k prvním významným rolím a nahrávkám. Své jéno spojil s divadly Semafor a následně Rokoko, kde nejen zpíval a hrál, ale také spolupracoval s legendami Jiřím Suchým a Jiří Šlitrem.

Zavzpomínejme na něj:

Zdroj: Youtube

Naučil se propojit hudební talent s hereckou disciplínou a stal se oblíbeným nejen díky svému hlasu, ale i jako herec. Zahrál si Kojota Kida v Limonádovém Joeovi, nebo ve filmu Všichni dobří rodáci.

Dvakrát získal Zlatého slavíka.

Po revoluci se z emigrace občas vracel na česká pódia, a ačkoliv se do vlasti už definitivně nevrátil, české publikum jej nikdy neopustilo.

Nyní je tomu už téměř 15 let, kdy je tento zpěvák po smrti. Ale jeho hity patří k těm věčným.

Určitě se o nich hovoří více než o jeho milostných vzplanutích. A pokud se mu skutečně podařilo získat krásku tisíciletí, Ginu Lollobrigidu, pak mu to budiž ke cti.

Pravda bude zřejmě navždy utajena, ale Waldovo charisma a talent jsou nesmrtelné. Letos v červenci by mu bylo 92 let.

Zdroje: zeny.iprima.cz, zeny.iprima.cz, www.csfd.cz, www.denik.cz