Když odloupnete slupku televizní postavy, ukáže se vám skutečně nádherná žena. Amy, kterou z kultovního seriálu známe, ještě stále není ani zdaleka tak úžasná, jako je její protagonistka Mayim Bialiková ve skutečnosti. Na její velmi populární kanál se můžete podívat zde:

Zdroj: Youtube

Jaká je „Amy“ ve skutečnosti?

Mimo sitcom je Mayim Bialik skutečně energickou a silnou ženou. Možná si ji pamatujete jako titulní postavu ve filmu Blossom nebo zcela jistě jako již zmíněnou Amy ze seriálu Teorie velkého třesku. Mnozí si však neuvědomují, že není jen vynikající herečkou, ale také vysoce vzdělanou vědkyní.

Bialiková začala svou cestu v San Diegu, kde se narodila do rodiny židovských přistěhovalců. Z malé obrazovky se dostala na univerzitní půdu UCLA, kde získala bakalářský titul v oboru neurovědy s vedlejšími obory hebrejština a židovská studia. Později se věnovala pokročilému studiu a získala titul doktora filozofie v oboru neurovědy.

Tím její odborné znalosti nekončí. Bialiková není jen hezká tvářička; je publikující autorkou, oddanou matkou a obhájkyní domácího vzdělávání. Nejenže se prošla po červeném koberci, ale svou inteligencí a odhodláním ozdobila i akademické sály.

Tím však překvapení nekončí

Pokud si myslíte, že být vědkyní omezuje společenský život, pak vás rychle vyvedeme z omylu. Bialiková je známou tváří na akcích, jako je Comic-Con, kde fanoušci mohou lépe poznat její okouzlující osobnost, která je na hony vzdálená trapnosti Amy Farrah Fowlerové.

Život Mayim Bialikové ale není jen o vědě a herectví. Založila Grok Nation, online platformu podporující diskuse na různá témata. Bialikové zájmy sahají daleko, od jejího veganského životního stylu až po vstup do filmové tvorby, kdy režírovala svůj vlastní film Jak nás stvořili.

Takže až se příště budete dívat na reprízy seriálu Teorie velkého třesku, vzpomeňte si, že za obrýlenou vědkyní s chytrým mozkem Amy Farrah Fowlerové stojí Mayim Bialiková - brilantní vědkyně, talentovaná herečka a žena mnoha tváří, jejíž příběh je stejně fascinující jako dějová linka jakéhokoli sitcomu.

Na jednu z jejích typických scén se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Proměna z televizní vědkyně ve skutečnou krásku je jen jedním z aspektů cesty této neuvěřitelné ženy, která nám všem připomíná, že realita často předčí fikci. 

Zdroje: www.edition.cnn.com, www.en.wikipedia.com