NASA zveřejnila kouzelnou fotku z Marsu. Podívejte se na roztomilého medvídka. Tohle vás pobaví

Tereza Malá | 6. 2. 2023

Některé snímky, které zveřejňuje agentura NASA, nám vyrazí dech. Nejen místem, kde byly pořízeny, ale často i tím, co si na nich jako pozemšťané představujeme. NASA nyní zveřejnila nejroztomilejší fotku z Marsu. Jaké zvíře vám připomíná?

www.dailymail.co.uk

Orbitální sonda NASA pořídila ze vzdálenosti 250 kilometrů nad Marsem velmi zvláštní snímek. Sonda přitom použila kameru HiRISE (High Resolution Imaging Science Experiment), která je nejvýkonnější, jaká kdy byla vyslána na jinou planetu.

Na video se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Že by měl Paddington bratra?

Medvídek Paddington není sice u nás běžně známý, alespoň mezi dospělými. Ale jinak je tomu v Británii, kde je jeho popularita dokonce tak vysoká, že si medvídek „zahrál“ v reklamě se samotnou zesnulou královnou Alžbětou II.

Každé britské, a asi i české, dítě ví, že medvídek Paddington pochází z Peru. Jenže jak se zdá, má zřejmě i svého kosmického bratra! Na snímku je totiž na první pohled viditelná medvědí tvář!

I sama vesmírná agentura opatřila nový senzační snímek popiskem: "Medvěd na Marsu? Tento útvar vypadá trochu jako medvědí obličej. Co je to ve skutečnosti?“

NASA poprvé natočila zvuk "prachového ďábla" na Marsu. Poslechněte si jedinečnou nahrávku
Magazín

NASA poprvé natočila zvuk "prachového ďábla" na Marsu. Poslechněte si jedinečnou nahrávku

Samozřejmě se o sourozence pozemského Paddingtona nejedná. Podle vědců jde o kopec s rozpadající se strukturou ve tvaru písmene V, která vypadá jako nos, dva krátery, jež znázorňují oči a kruhový lom, který rámuje vše do tvaru medvědí hlavy.

„Kruhový lomový obrazec může být způsoben usazováním nánosu nad pohřbeným impaktním kráterem. Možná, že nos je sopečný nebo bahenní průduch a usazeniny by mohly být lávové nebo bahenní proudy,“ dohadují se odborníci i lidé.

NASA zachytila na Marsu tajemnou strukturu. Má stejný tvar jako hrobky stavěné na Zemi
Magazín

NASA zachytila na Marsu tajemnou strukturu. Má stejný tvar jako hrobky stavěné na Zemi

Medvěd z Marsu

Pokud jste tedy dosud pochybovali o životě na Marsu, v tomto vtipném a roztomilém kontextu už pochybovat nemusíte. Na první pohled je totiž ze snímku jasné, jaké zvíře ukazuje.

Medvěda „vyrytý“ do planety je ale podle NASA zřejmě pohřbený impaktní kráter, vulkanický nebo bahenní průduch. Každopádně se na nás nyní dvojník milovníka marmeládových sendvičů usmívá z členitého povrchu Rudé planety.

Tagy Alžběta II. HiRISE Mars Medvídek Paddington NASA Peru Velká Británie