S touto teorií přišel spisovatel Peter Brannen ve své knize The Ends of the World. Dospěl k ní po tom, co se snažil zrekonstruovat průběh dopadu asteroidu Chicxulub, jež se zakousl do oblasti současného Mexického zálivu.

„V průměru 14 kilometrová skála, pohybující se rychlostí 20 až 40 kilometrů za sekundu, si razila cestu naší atmosférou takovou silou, že tlačila vzduch před sebou a tvořila kráter ještě předtím, než dopadla na zemský povrch,” tvrdí.

Dinosauři na Měsíci

Autor si myslí, že tímto tunelem unikly vymrštěné fragmenty do vesmíru. „Díra se ihned nezacelila. Proletělo jí vše, co po explozi překonalo rychlost 11,2 kilometru za sekundu. Zatímco některé kusy spadly zpět za planetu, další se dostaly do kolizních kurzů jiných oběžnic, včetně Měsíce.”

Zdroj: Youtube

Mezi prachem a horninou se tak mohla objevit i těla dinosaurů, jež chvíli obíhala kolem Země, než se střetla s naším satelitem, aby se zde uložila k věčnému odpočinku. „Stali se tak prvními pozemšťany, kteří vstoupili na jeho povrch,” směje se Peter Brannen. 

Bláznivá teorie?

I když tato hypotéza zní podivně, možná bude jednoho dne potvrzená. Na Měsíci se totiž již našel dvou centimetrový kamínek o váze 1,8 gramu o stáří 4 miliardy let, jehož složení je stejné jako mají zemské minerály. 

„Pokud se usazenina vytvořila na této oběžnici, formovala by se v hloubce 170 km. Záhadou by bylo, jak by se dostala na povrch,” říká Jeremy Bellucci ze Švédského přírodovědného muzea. Vědci proto předpokládají, že se zkoumaný vzorek dostal na Měsíc po dopadu asteroidu na naši planetu. 

Navíc, i na naší Zemi bylo posbíráno necelých 300 meteoritů z Marsu, jež z něj unikly po střetu s větším tělesem.  

Zdroje: www.kottke.org, www.iflscience.com, www.science.org