Nalezená hornina byla těžká a měla načervenalý odstín, což nálezce přesvědčilo, že narazil na zlato. Podívejte se na video zde:

Zdroj: Youtube

Kámen, který všem tlakům odolával

Davidovo nadšení se však rychle změnilo ve zklamání, když se pokoušel skálu rozlousknout a odhalit údajný zlatý poklad. Vyzkoušel různé metody, od pilky na kámen až po lázeň v kyselině, ale nic nepomohlo. Zdálo se, že tento kámen je vůči všem jeho snahám imunní.

Uplynuly roky a záhadná skála ležela v jeho držení a její tajemství bylo uzamčeno. Až do chvíle, kdy se David Hole rozhodl vyhledat odbornou pomoc Melbournského muzea. Tam geolog Dermot Henry skálu prozkoumal a všiml si jejího charakteristického tvarovaného a promáčklého vzhledu, který je výsledkem její cesty zemskou atmosférou.

Vzácný meteorit z hlubin vesmíru skrýval tajemství

Odborné znalosti Dermota Henryho vedly k ohromujícímu odhalení. Tento kámen nebyl zlato; byl to vzácný meteorit, relikvie z hlubin vesmíru. Geolog doktor Bill Birch upozornil, že jeho hmotnost je pro pozemský kámen neobvyklá, což naznačuje jeho mimozemský původ.

Vědci nakonec použili supertvrdou diamantovou pilu, aby meteorit rozřízli a odhalili průřez, který skrýval neuvěřitelné tajemství. Uvnitř se nacházely drobné stříbrné dešťové kapky, které byly kdysi kapičkami křemičitanových minerálů vzniklých v superhorkém plynném mračnu při zrodu naší sluneční soustavy. Tento meteorit nabídl přímý pohled na vznik naší sluneční soustavy, který se datuje do doby před neuvěřitelnými 4,6 miliardami let.

Pan Henry výmluvně prohlásil: „Díváte se zde přímo do doby vzniku sluneční soustavy." Byl to kus vesmírné historie, neskonale cennější než zlato, ve které David Hole původně doufal.

Meteorit z Maryborough

Meteorit, dnes známý jako meteorit z Maryborough, byl vzácným nálezem. Byl teprve sedmnáctým meteoritem, který byl kdy ve Victorii objevený, a vážil značných 17 kilogramů, což z něj činilo jeden z největších meteoritů v historii státu. Tento pozoruhodný objev zpochybnil představu, že nejcennějším nálezem v regionu je zlato.

Pátrání Davida Holea po zlatě se nakonec změnilo v astronomický objev. Jeho kámen, kdysi považovaný za pouhou hroudu zlata, se stal neocenitelným kusem vědecké historie. Ukázal, jak nás vesmír může překvapit, když to nejméně čekáme, a nabídl hlubší pochopení vzniku naší sluneční soustavy a tajemství vesmíru.

Zdroje: www.express.co.uk, en.wikipedia.org/wiki/Maryborough_meteorite, www.ndtv.com, www.indiatimes.com