Michael by se dal označit za problémové dítě. Když mu bylo třináct let, začal krást. Za jeden nepodařený pokus byl poslán do věznice Hollesley Bay v Suffolku, kde se, podle svých slov, naučil konečně číst a psát. Když dokončil střední školu, nechal se zaměstnat na částečný úvazek jako popelář. Ve svých devatenácti letech žil se svou těhotnou přítelkyní u svého strýce a třel bídu s nouzí. Jednotvárnost dní narušovalo pouze večerní losování loterie. 

Byl listopad roku 2002. Tak jako každý večer, i dnes Michael usedl k televizi, otevřel si pivo a vzal do ruky svůj los za jednu libru. S napjatým výrazem sledoval, jak se kuličky kutálejí do válce. Jedna, druhá, třetí. Muž polkl a podíval se na papírek v dlani. Jakmile se objevilo dodatkové číslo, vyskočil. „Vyhrál jsem. Já jsem vyhrál 10 milionů liber!”

Bláznivý milionář

Šek si od sázkové společnosti přebíral se skleničkou šampaňského v ruce. Opil se tak, že slavnostní noc strávil na záchytce. Jakmile vystřízlivěl, začal jednat. Milion liber věnoval své sestře, další peníze postupně utratil za vilu v Norfolku, luxusní auta, nová tetování, zlaté šperky, alkohol, drogy a večírky v římském stylu.

Nahé dívky servírovaly alkohol a kokain na stříbrných podnosech, s kamarády brázdil město na hlučných motorkách, nakupoval hamburgery a kuřecí nugetky, aby je házel po lidech na ulici. Rozbíjel výlohy obchodů a okénka zaparkovaných aut.

Michael počítá, že mu prošlo postelí kolem čtyř tisíc žen. Ke snídani vypil půl litru vodky, doplněnou o drogy. Své chování nezměnil ani poté, co se oženil a stal se otcem. Nepoučily ho ani veřejně prospěšné práce, pokuty a vězení. Jeho žena Sandra od něj proto odešla. 

Z milionáře bezdomovcem

Balík peněz se postupem let začal ztenčovat. Michael to vyřešil po svém. Začal si půjčovat od lichvářů. „Jednoho dne jsem se probudil a našel jsem svých pět rotvajlerů s podříznutými hrdly. V tu chvíli jsem pochopil, že jakmile splatím dluhy, nic mi nezbyde,” vzpomíná.

Zdroj: Youtube

Poté, co se vrátil z vězení, kde si odseděl trest za ublížení na zdraví, byl úplně na dně. Nezbylo mu nic. Byl bez peněz, rodiny, přátel i majetku. Přespával na ubytovně pro bezdomovce a marně si hledal práci. Nikdo nechtěl zaměstnat nechvalně proslulého výtržníka závislého na drogách a alkoholu. Po třech měsících se na něj usmálo štěstí. Začal pracovat na jatkách. V roce 2019 se přestěhoval do Skotska, o dva roky později se znovu oženil se Sandrou. „Užil jsem si, byly to nejlepší roky mého života. Také si ale myslím, že kdybych takto pokračoval, do půl roku bych byl pod zemí.”

Zdroje: www.mirror.co.uk, www.en.wikipedia.org, www.dailymail.co.uk