Král popu si už jako mladík stěžoval, že se jeho otec rád posmíval jeho širokému nosu. Někteří psychologové se proto domnívají, že trpěl dysmorfofobií, onemocněním charakterizovaným přesvědčením, že má daný jedinec vady na těle. V důsledku toho opakovaně vyhledává dermatology nebo plastické chirurgy. Vzhled Michaela Jacksona tuto diagnózu potvrzuje.

První plastickou operaci podstoupil v roce 1979, kdy si údajně zlomil nos při taneční zkoušce. S výsledkem ale nebyl spokojený. Toužil po užších nozdrách a štíhlejší špičce. O dva roky později šel proto pod skalpel znovu. Zákrok opakoval také v roce 1983, 1985 a 1986. 14. září 1990 bylo všem jasné, že to úspěšný zpěvák s úpravami přehnal. Nosní chrupavka se mu začala bortit.

Plastické operace Michaela Jacksona

Nepovedené rhinoplastiky však Jacksona od dalších návštěv ordinace specialisty neodradily. „V průběhu dvou let byl u nás v průměru každé dva měsíce,” vzpomíná Wallace Goodstein z Los Angeles. „Nechal si operovat víčka, vytvořili jsme mu důlek v bradě, do tváří dali implantáty. Samozřejmostí byl botox,” vyjmenovává.

Tyto zákroky ale umělec nikdy nepřiznal. Až do své smrti tvrdil, že si nechal upravit pouze nos. Jeho pitevní zpráva ale hovoří přesný opak. Odborníci objevili jizvy také za ušima a na krku, což potvrzuje, že podstoupit úplný facelifting. Zároveň se pyšnil permanentním make-upem rtů a obočí.

Bohužel ne všechny operace Michaela Jacksona byly dobrovolné. 27. ledna 1984 se mu stala nepříjemná nehoda. Během natáčení reklamy pro Pepsi mu od ohně chytly vlasy a měl popáleniny třetího stupně. Ty byly chirurgicky odstraněny. Pleš na temeni hlavy o velikosti dlaně však byla trvalá. Od té doby nosil zpěvák a tanečník v jedné osobě paruku.

Král popu

Pitva také potvrdila pravdivost letitých spekulací o Jacksonově měnící se barvě pleti. „Trpěl onemocněním kůže vitiligo,” říká dermatolog Klein Jackson. „Byl skvrnitý po celém těle. Nejvíce na obličeji a rukách. Na oblasti, které zůstaly ještě tmavé, používal speciální bělící krémy, jež zabraňovaly tvorbě melaninu.” 

S pomocí lékařů se tak Král popu změnil téměř k nepoznání. Jak by vypadal, kdyby se ordinacím plastických chirurgů obloukem vyhnul? Na to odpověděl Youtuber a digitální umělec s přezdívkou PhotoshopSurgeon. Pomocí grafického editoru odstranil všechny jeho úpravy, které byly potvrzeny pitevní zprávou. Zároveň mu ponechal také zdravou tmavou kůži. 

Koukněte se na video:

Zdroj: Youtube

Zdroje: www.novinky.cz, www.thedetailchannel.medium.com, www.en.wikipedia.org