Michael Praed se ovšem vůbec nenarodil jako Michael Praed. Setkal se ale se situací, která je ve světě showbyznysu celkem běžná, a to, že jeden Michael se stejným příjmením už v hereckém světě byl, a sice v britské herecké organizaci Equity. Celé jméno znělo Michael Prince a mít dva „prince“ pod jednou střechou by zkrátka nedělalo dobrotu.  

Úsměvné je, jak k výběru nového jména došlo. Bylo to náhodným listováním v telefonním seznamu a stránka a oko se zastavilo na příjmení „Praed“. A tak dostal budoucí Robin Hood nové jméno. 

Role Robina Hooda byla nesporně jeho nejznámější, odvážný a nebojácný bojovník za dobro doslova uchvátil divácké publikum osmdesátých let. Dnes by nejspíše chrabrý hrdina v konkurenci všech Iron Manů, Spidermanů a Kapitánů Amerika nejspíš neobstál, nicméně tehdy bořil seriál žebříčky sledovanosti a každý jej hltal. 

V čem by ale určitě svým technicky pokročilejším kolegům bojujícím na straně dobra určitě konkurovat mohl, jsou perličky z natáčení. Těch se totiž na každém place najde dostatek. Ani v tomto případě se nejednalo o výjimku.

„Můj kolega Clive Mantle mě praštil holí do koulí. Trénoval jsem s ním bojovou scénu, což bylo v pořádku, ale když se pak ozvalo ‚‚akce", prostě po mě šel. Píchl mě a fakt, že mi nechybí ani jedno varle, je zázrak,“ zavzpomínal na krušné chvíle během natáčení seriálový hrdina pro web Mirror.co.uk

Kastrace v přímém přenosu se naštěstí ale nekonala a Michael Praed povil se svou první manželkou dvě ratolesti. 

Po dobrodružství v lese následovaly telenovely

Abychom se ale nemotali dokola jen kolem jeho nejznámější role, pojďme si připomenout, že tento charismatický herec hrál také v seriálu Dynastie. Byl to rok 1985 a dostal roli prince Michaela z Moldavie. I na toto natáčení herec uchovává vzpomínky, ovšem nejsou zas až tak veselé.  

Pro deník The Sun uvedl, že ačkoliv spolu s dalšími hereckými kolegy strávili na place intenzivní rok, nepodařilo se jim vztahy udržet. ‚‚Nejsem bohužel v kontaktu s nikým z herců z Dynastie. Je to smutné,” prozradil Praed. 

Kromě Dynastie se objevil také v Tajných dobrodružstvích Julese Verna, kde ztvárnil Philease Fogga. Z let nedávno minulých ho diváci mohli vidět v telenovele Emmerdale jako Franka Claytona. Na obrazovkách se ale objevoval jen tři roky, protože filmaři nechali jeho postavu zemřít při výbuchu továrny na sladkosti. Narozdíl od Dynastie se ale parta na place sešla na výbornou, a když Praed seriál kvůli smrti své postavy opouštěl, byl z toho smutný. 

MasterChef Michael Praed

Kromě jeho „hoodovského“ a telenovelového vystupování také sklidil úspěch na poli kulinářském. Když se objevil v pořadu Celebrity MasterChef, byl sice už značně prošedivělý, ale všichni byli uchvácení tím, jak skvěle na svůj věk vypadá.  

Herec má i po šedesátce charisma na rozdávání, a i když jeho tvář už dávno nepřipomíná mladého divocha s lukem v ruce, je to právě Praed, který je živoucím důkazem toho, že když o sebe člověk dbá, věk může být skutečně jen číslo. 

Zdroje: fdb.cz, super.cz, svetzeny.cz