Před rokem začala světem českého showbyznysu rezonovat zpráva, že někdejší osmdesátkový idol plánuje znovu vtrhnout na pódia. Skutečně se mu to podařilo, a to i přes jeho divokou minulost, kde nechybělo ani spousta návykových látek. K vystoupení z temnoty mu pomohla kapela Lucie, kterou dokonce kdysi spoluzakládal. Oblíbení hudebníci si jej vybrali jako předskokana na své tour, která zrovna měla zastávku ve slovenských Košicích. 

V tu dobu neváhal své nadšení z comebacku sdílet i se svými fanoušky na sociálních sítích. „Ahoj lidi, tak je to tady a já konečně začínám zase koncertovat. V sobotu budu zase zpívat před lidmi s kapelou a moc se na to těším a doufám, že koncertů bude hodně. Teď, jak jsme zkoušeli, jsem si uvědomil, že mě to zase strašně baví, a tak se s vámi chci jenom podělit o tuhle moji radost,” překypoval optimismem hudebník, který dodal, že se na sobotní koncert moc těší, a ať mu jeho podporovatelé drží palce, aby něco nepokazil. 

Kromě této příležitosti se objevila i další. Po několika letech znovu obnovil spolupráci s Divadlem Broadway, kde se stal jedním ze spoluautorů muzikálu Troja. „Jsem moc rád, že jsem mohl s Oldou Lichtenbergem začít znovu po letech spolupracovat. V muzikálu budu mít ze starších věcí píseň O bláznech a jednu úplnou novinku,“ uvedl hudebník pro web super.cz. Píseň O bláznech byla kdysi jeho velkým hitem. 

Z jeho návratu do hudební branže nemají radost jen jeho fanoušci, ale také kolegové. Výše zmiňovaný producent Divadla Broadway Oldřich Lichtenberg uvedl, že je moc rád, že se spolupráce konečně podařila: „S Michalem jsme už dlouho chtěli spolupracovat. Trvalo to několik let a jsem rád, že jsme se pro muzikál Troja domluvili na dvou písních. Jedné starší a jedné novince. Ta skladba je naprosto skvělá a jsem rád, že to dopadlo.“ 

Vymanit se z drog pro něj nebylo snadné

Kromě hostování s kapelou Lucie a práci na Broadwayi přišel ještě s jedním zásadním oznámením. Rozhodl se, že konečně dokončí tak dlouho slibované album. Koneckonců jeho kariérní pauza trvala skoro třicet let, a to je pěkně dlouhá doba na to nechat své fanoušky čekat. S připravovaným albem jsou samozřejmě svázané také koncerty, které plánuje ve větších městech a také v sousedním Slovensku. 

Návrat do normálního světa a života pro něj ale rozhodně nebyl jednoduchý. Dlouhou dobu se potýkal se závislostí na drogách a v jednu chvíli to vypadalo, že se z toho už snad ani nedostane. „Hrozně nerad o tom mluvím... Když jsem přijel na léčení, tak mi říkali: ‚Musíme vám říct jednu věc. Přestat je jednoduchý, ale znovu nezačít je těžký. Do konce života se připravte na to, že jste abstinující,‘“ svěřil se přeci jenom v důvěrném rozhovoru pro deník Blesk

S Bartošovou se schovávali, bydlela u něj

Nicméně od roku 2011 je prý čistý a ve vytrvání mu prý velmi pomáhá i jeho pejsek. K lamači dívčích srdcí ale má kvůli tomuto „zážitku“ skutečně již daleko. A to mu přitom kdysi podlehla i krásná mladá zpěvačka. Nebyl to nikdo jiný než Iveta Bartošová

Svůj vztah zpočátku tajili, a tak nastávaly mnohdy komické situace, kdy na ni hudebník „na tajňák“ čekal na schodech v domě. Dokonce s ním i pár měsíců bydlela, bohužel vztah ztroskotal. Dodnes se neví proč. V kuloárech se ale šušká, že to bylo proto, že ji dnes už šestapadesátiletý podváděl. A kdo je tím zpěvákem, kterému se podařilo se odrazit ode dna? Je to samozřejmě Michal Penk. Jak se změnil, se podívejte v galerii.

Zdroje: super.cz, blesk.cz