Čarodějnice školou povinné je britský dětský televizní seriál, jehož děj se odehrává v akademii pro mladé čarodějnice. Sleduje příběhy Mildred Virválové, nešikovné studentky, která často padá do různých magických dobrodružství a nezamýšlených problémů. Tento seriál, který se jednu dobu objevoval i na obrazovkách České televize, byl oblíbený pro svůj humor, kouzelné příběhy a pozitivní poselství o přátelství a sebeakceptaci. Když se seriál natáčel, herečce Georgině Sherrington, jež ztvárnila právě Mildred Virválovou, bylo pouhých 13 let. Poznali byste ji dnes?

Hvězdné začátky

Georgina Sherrington zazářila na televizní obrazovce v pozdních devadesátých letech, když si zahrála nešikovnou, ale milovanou Mildred Virválovou v seriálu Čarodějnice školou povinné. Tento seriál, který debutoval v roce 1998 na CITV, ji proměnil ve známou tvář a přinesl jí ocenění Young Artist Award za nejlepší herecký výkon v televizní komedii​​.

Krátká herecká kariéra

Po skončení seriálu, který se dočkal pouze tří řad, se Georgina vrátila ke studiu na Wimbledon High School. Krátce poté se rozhodla definitivně opustit hereckou kariéru a zaměřit se na vzdělání. Vystudovala Princeton University, kde promovala v roce 2008​​.

Práce za kamerou

Po ukončení studií a krátkém pobytu v Los Angeles se Georgina v roce 2010 vrátila do Londýna. Zde začala pracovat za kamerou jako vývojová manažerka v BBC, čímž změnila svůj kariérní směr​​.

Manžel a děti

V září 2019 Georgina oznámila své zasnoubení s dlouhodobým partnerem Jeremym Bootem. V říjnu 2020 světu sdělila, že očekává své první dítě. Syn Peter přišel na svět v únoru 2021. O rok později, 4. prosince 2021, Georgina a Jeremy uzavřeli manželství, přičemž malý Peter na svatbě pochopitelně nesměl chybět

V říjnu 2022 Georgina porodila dceru Eve Sarah Anne Boote. Tuto radostnou událost sdílela na Instagramu s textem: „Vítej na světě, Eve Sarah Anne Boote. Narodila se 27. října. Velký bráška Peter zatím svou roli zvládá výborně!”

Jedna výrazná role

Krátce poté, co se jí narodila dcera, se Georgina s celou svou rodinou přestěhovala do svého vysněného domu. V současnou chvíli tedy žije primárně pro svou rodinu a práci odložila na druhé místo. Je však jasné, že jakmile bude její dcera starší, Georgina se určitě vrátí naplno ke své práci pro BBC. Před kamerou ji už ale diváci pravděpodobně nikdy znovu neuvidí. Role Mildred Virválové ze seriálu Čarodějnice školou povinné tedy navždy zůstane její největší hereckou zkušeností.

Zdroje: georginasherrington.wordpress.com, ok.co.uk, instagram.com