Rodina přejela na silnici bílý pytel. Otevřeli ho a zažili šok. Bohužel si obsah nesmí nechat

Lenka Bělská | 1. 2. 2023

Bylo slunečné květnové ráno. Emily Schantz si pobrukovala písničku, která právě hrála v rádiu, když najednou vykřikla. Její manžel prudce šlápl na brzdu, aby nenarazil do bílého pytle ležícího na cestě. „Lidi ty odpadky házejí už všude,” zabručel, když vak hodil na korbu svého pick-upu.

www.pravoprovsechny.cz, www.wtvr.com, www.edition.cnn.com

V příkopu poblíž si všiml další tašky. Tu také sebral. Nakonec nasedl do auta, nastartoval a pokračoval v cestě. Když se večer rodina vrátila z výletu domů, Emily se rozhodla, že obsah z pytlů vysype, aby ho mohla roztřídit.  

Muž léta zakrýval obrazem díru ve zdi. Díky počítačové hře zjistil, že má poklad za 3O milionů
Magazín

Muž léta zakrýval obrazem díru ve zdi. Díky počítačové hře zjistil, že má poklad za 3O milionů

Rozvázala kožený popruh a nahlédla dovnitř. „Nejdřív jsem si všimla igelitových sáčků. Když jsem jeden vzala do ruky, ukázalo se, že jsou v něm peníze,” vzpomíná. „Nakonec jsme zjistili, že v obou bílých vacích bylo skoro milion dolarů v hotovosti.”

Milion dolarů na silnici

Schantzovi se rozhodli rychle. Pytle znovu naložili do auta a zamířili na policejní stanici. „Podrobnější průzkum prokázal, že vaky byly pravděpodobně zaslány poštou a jejich obsah měl být uložen v bance,” oznámil Scott Moser z oddělení šerifa okresu Caroline ve Virginii.

Po několikadenním vyšetřování byly pytle odevzdány Poštovní službě Spojených států, která se snaží najít původního majitele.

Tento žlutý sliz má skvělou paměť i bez mozku a zkopíroval síť metra v Tokiu. Vědci to nechápou
Magazín

Tento žlutý sliz má skvělou paměť i bez mozku a zkopíroval síť metra v Tokiu. Vědci to nechápou

„Je obdivuhodné, že se rodina rozhodla, že pytle odevzdá na policii a nenechá si je,” řekl Moser. „Udělali jsme to, protože ty peníze nám nepatřily” vysvětlila Emily.

Šťastní nálezci

Příběh o nečekaném nálezu se objevil v celostátních novinách i v televizi. Zda ale rodina dostala za svou poctivost nějakou odměnu, místní reportéři nezjistili. Pravděpodobně však ano. 

Zdroj: Youtube

I v České republice platí pravidla, jak postupovat, pokud na ulici najdete například peněženku. Zákon č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku upozorňuje, že pokud byste si věc nechali, spácháte trestný čin. Nálezce je povinen zamířit na obecní úřad, kde s ním sepíší záznam o nalezeném předmětu. Odměna pak představuje 1/10 z ceny objektu.

Tagy Česko rodina silnice USA Virginie