Najít ideální chalupu rozhodně není jen tak. A když už najdete nějakou, která vyhovuje vašim požadavkům a splňuje vaše přísná kritéria, zdaleka nemusíte mít vyhráno. Rozhodně se totiž u všech stavení vyplácí prověřit si jejich minulost. Své o tom věděl i legendární herec Miloš Kopecký, který dlouhá léta sháněl dům, do něhož by mohl utíkat ve volných dnech a bez jakéhokoliv rušení v něm odpočívat. A v 60. letech jej konečně našel. Jenže dům skrýval děsivé tajemství.

Zdroj: Youtube

Místo ho okouzlilo

Herec Miloš Kopecký se dlouho nechtěl usadit. Nakonec se rozhodl oženit až ve svých 44 letech. Vzal si za manželku tanečnici Janu Křečkovou, kterou nesmírně miloval. Jejich svatební obřad tajný. Dvojice se pravděpodobně chtěla vyhnout nežádané pozornosti. Vzali se proto daleko od Prahy. Konkrétně v Křemži na jihu Čech. A právě toto místo si herec natolik zamiloval, že se v něm začal poohlížet i po chalupě.

Strašidelný dům

Své vysněné místo našel v roce 1967. Právě v té době si poblíž Křemže totiž zakoupil za 40 000 korun starý mlýn. Přestože bylo stavení v poměrně špatném stavu, Kopecký byl odhodlán jej zrekonstruovat a přetvořit k obrazu svému. A to také udělal.

Nutno říct, že stavba je to vskutku zajímavá. A tak si možná i sám herec říkal, jak je možné, že ji nikdo neobývá a všichni se jí spíše vyhýbají. Odpověď je ale jednoduchá. Místní se totiž mlýnu poněkud báli.

Pohnutá minulost

Kopecký se teprve až po nějaké době, kdy už mlýn často navštěvoval, dozvěděl o tom, jakou skrývá minulost. Sousedé mu sdělili, že v mlýnu kdysi žil jistý mlynář společně se svou manželkou a dvěma dětmi. Mlynář později z nevysvětlitelných důvodů svou manželku a děti zavraždil sekerou a sám spáchal sebevraždu v nedalekém lese.

Když se toto herec dozvěděl, nenechal se vyděsit. Chalupu totiž naprosto zbožňoval, a tak mu zkrátka její minulost nevadila.

Zvědavce vtipně odpálkoval

Místní lidé si z herce často dělali legraci a říkali mu, že bydlí v domě duchů. Tomu se ale Kopecký jen smál, neboť zkrátka na duchy nevěřil.

K domu se často vydávalo několik zvědavců. Někteří kvůli tomu, že věděli, že patří známému herci, jiní možný spíše pro jeho děsivou minulost. Kopecký se ale s nezvanými hosty nemazlil. A namísto přivítání na ně z okna vystrkoval své holé pozadí. Tomu se sám nesmírně smál a pochopitelně tímto gestem pobavil i všechny ty, kteří se snažili do domu nahlédnout.

Zdroje: idnes.cz, blesk.cz, poznatsvet.cz