Zvláštní mince rokem ražby 2039 mate vědce. Může být důkazem paralelního vesmíru

Lenka Bělská | 8. 11. 2022

Dělník Diego Aviles dopil kávu a zamířil na staveniště. Dubnové sluneční paprsky se odrážely od kaluží. Během chůze si všiml malého záblesku. Zastavil se a podíval se před sebe. V hlíně ležel kulatý a plochý předmět - zašlá mince se znakem nacistického Německa.

Diego Aviles schoval nález do kapsy. Doma si vzal lupu a začal minci zkoumat. Jak čas ubíhal, byl čím dál tím překvapenější. Na stříbrném penízku s hodnotou jedné marky byl vyryt letopočet 2039.

Patrná byla také německá orlice s hákovým křížem a nápis „Nueva Alemania“, což v překladu znamená Nové Německo. Na zadní straně muž rozeznal symbol kříže. Konkrétně černého tlapatého kříže s bílou obrubou. Nad ním byla vyražena německá slova „Alies in einer Nation“ neboli „Mimozemšťané v národě“.

Muž našel vikinský poklad za 145 milionů korun. Skončil kvůli němu ve vězení
Magazín

Muž našel vikinský poklad za 145 milionů korun. Skončil kvůli němu ve vězení

Dělník byl zmatený. Na první pohled to vypadalo, jako by mince přišla z budoucnosti. Natočil tedy video a publikoval ho na sociální síti YouTube. Během několika málo dní se stalo virálním.

Mince z roku 2039

Záhadologové ihned navrhli, že nález je artefaktem z paralelního vesmíru, v němž nacisté vyhráli 2. světovou válku a podrobili si celý svět. Jiní si zase mysleli, že Německo bude klíčovým hráčem ve třetí světové válce.

Objevily se také teorie o tom, že nacisté žijí tajně mezi námi a na své základně na Antarktidě plánují, jak si podrobit národy. Zároveň vyvinuli metodu, jak cestovat v čase. Mince má být důkazem, že dnes již legendární Hitlerova fascinace okultismem padla na úrodnou půdu.

Vědci našli masku z vesmírného materiálu. Může vést k pokladu za miliardy
Magazín

Vědci našli masku z vesmírného materiálu. Může vést k pokladu za miliardy

Konvenční vědci si však klepou na čelo. Upozorňují, že nápis zmiňující návštěvníky z jiné planety je ve skutečnosti „Alles in einer Nation“, tedy „Všichni v jednom národě“. Zároveň také datum 2039 není jasně čitelný. Dobře rozpoznatelná je pouze nula, trojka a devítka.

Nacistické mince

Nacisté začali vydávat mince zobrazující svastiku již v roce 1933, kdy se Adolf Hitler stal kancléřem. Říšské marky ražené v tomto období ale vypadaly jinak, než platidlo nalezené Diegem Avilesem. Pokud jde tedy o padělek, je zajímavé, že se nesnaží napodobit pravé marky z dob druhé světové války.

Zdroj: Youtube

Odborníci proto předpokládají, že minci nechali zhotovit němečtí diplomaté v Mexiku, již se snažili tamní vládu donutit, aby se přidala na Hitlerovu stranu. To se jim však nepodařilo. Zároveň také mohlo jít o novou edici oslavující budoucí vítězství Třetí říše, k němuž nedošlo. Zatím jediný artefakt svého druhu tak zůstává záhadou.

Zdroj:

www.dailystar.co.uk, www.procproto.cz, www.mysteriesrunsolved.com

Tagy Adolf Hitler Antarktida Druhá světová válka Mexiko mince Nacistické Německo Německo Třetí světová válka YouTube