Dr. Jim Tucker je autorem knihy Návrat do života, v níž se zaměřuje zejména na děti ve věku od 2 do 6 let. V knize sepsal více než 2 500 případů, mezi nimiž vyniká příběh Ryana Hammonda, který tvrdí, že je reinkarnací muže, který zemřel před více než 50 lety. Rodiče byli zprvu ze schopností svého syna překvapeni, později se tento příběh dostal i do místních médií a pak i do televize.

Ryanův a Martyho příběh

Marty Martyn, bývalý filmový komparzista a později vlivný hollywoodský agent, by měl být reinkarnací malého Ryana. Ten totiž dokáže naprosto přesně poskládat výňatky, které odpovídají Martyho životu. Ryan navíc pozná bezpečně Martyho i na fotografiích a jejich „životy“ se nápadně shodují.

Marty se narodil v roce 1903 ve Filadelfii a měl dvě sestry, které Ryan perfektně popsal, stejně jako vzhled Martyho matky. I ostatní detaily z Martyho života se nápadně shodovaly s tím, co Ryan vypověděl. Neopomněl dokonce ani to, že se zřejmě stýkal i s Marilyn Monroe, protože rodina jeho ženy ji znala. Podobností bylo natolik hodně, že je nesporné, že Ryan skutečně život člověka, který zemřel několik desítek let před jeho narozením, zná z „vlastní zkušenosti“.

Podobnost čistě náhodná?

Marty se postupně v Hollywoodu velmi vypracoval a užíval si luxusního života. I tyto detaily malý Ryan znal. Pamatoval si jejich na zakázku vyrobené auto, služebnou i klavír, který měl Marty doma. K překvapení docenta Tuckera si dokonce i přesně pamatoval přesnou adresu, kde jako Marty žil.

Nakonec byla dokonce zorganizována i schůzka Ryana s Martyho dcerou. Když se potkali, Ryan byl zmatený, proč žena už není dívkou, jakou si pamatoval. Společně si prohlédli i řadu míst, kam Marty chodil, což Martyho dcera potvrdila.

Na příběh Ryana a Martyho se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Závěr?

Malý Ryan si je sám jist, že se převtělil, protože jeho vzpomínky nejsou jen vzpomínky, ale vlastně i jeho život. Pamatuje si, že byl kdysi uznávanou hollywoodskou filmovou hvězdou. Poprvé se Ryan se svým příběhem svěřil v roce 2015, když mu bylo 11 let. Bez ostychu pronesl, že je reinkarnací muže, který zemřel 40 let před jeho narozením. A dokonce si pamatoval i Martyho, tedy vlastně i svou vlastní předchozí smrt. Poté, co mu "explodovalo srdce", se jen vydal za světlem, které ho zavedlo do posmrtného života. Navíc jeho smrti předcházelo i to, že se v noci často budil se sevřenou hrudí, nebo ve snech křičel "akce". To vše měl Ryan zcela živě v paměti. I když se postupem času Ryanovi vzpomínky na Martyho začaly vytrácet, stále sdílí s hollywoodskou hvězdou mnoho osobnostních podobností.

Ryanův a Martyho příběh jsou jen důkazem toho, že zprávy o posmrtném životě si zaslouží další výzkumy.

"Svět prostě nefunguje tak, jak si myslíme nebo předpokládáme. Případy, které jsem zkoumal, nespadají pod běžné vysvětlení toho, jak vnímáme svět," domnívá se doktor Tucker.

Zdroje: www.nbcnews.com, www.mirror.co.uk