Nakonec se ukázalo, že oblíbené odrážedlo si přivlastnila předsedova dcera Miluška. Mireček si mohl dál užívat prázdniny. Letní atmosféra natáčecích dnů jedenáctiletého Ondřeje zaujala natolik, že po střední škole nastoupil na DAMU. Ještě jako student hostoval v divadle na Kladně, kde poté získal angažmá.

K herectví ho přivedl jeho tatínek, který po převratu skončil v uranových dolech. Později začal hrát v kladenském divadle. K umění ale měla rodina Stýblů vždy blízko. Ondřej je totiž pravnukem Václava Stýbla, jenž řídil úspěšné nakladatelství a nechal vybudovat palác U Stýblů, zvaný též palác Alfa, přímo v centrální části Václavského náměstí.

Úspěšná rodina

Knihařský podnik založil 10. ledna 1844 Bedřich Stýblo. Sídlo měl nejdříve na Vyšehradě, poté se přesunul na Václavské náměstí, kde koupil asi šest domů. Dva z nich byly sloučeny, aby je nahradil jeden sedmipatrový palác ve funkcionalistickém stylu. Byl navržen architekty Ludvíkem Kyselou a Janem Jarolímem.

Palác Alfa (U Stýblů) se pyšnil kinosálem pro více než tisíc návštěvníků, kabaretem, divadlem, kavárnou, kancelářemi, ateliéry a byty. Ve vlastnictví Ondřejovy rodiny byl do roku 1949, kdy byl podnik znárodněn. Za socialismu dům postupně chátral a praskající luxfery prosvětlující pasáž a kavárnu byly postupně zalévány asfaltem.

Po restituci se stala problémem rekonstrukce. Ukázalo se, že zdánlivě spolehliví investoři jsou nesolventní. Palác tak dlouhá léta Václavské náměstí spíše hyzdil a Ondřej, jako jeho četstvý majitel, čelil útokům ze všech stran. „Mrzelo ho, že mu všichni stav budovy vyčítali a že se odtud vystěhovalo divadlo Semafor,” řekl podle AHA! jeho známý.

Realitní magnát

Starosti měl bývalý herec i s dalšími nemovitostmi. Jeho děd i otec mu odkázali také domy Na příkopě a v Provaznické ulici na Starém Městě, zámek v Miletíně a řadu dalších nemovitostí a pozemků po celém Česku. Stal se tak správcem mnohamilionového majetku.

Mezitím se Ondřej oženil. S manželkou Miriam má dnes již sedmadvacetiletou dceru Josefínu. S médii dlouhodobě nekomunikuje.

Zdroje: www.cs.wikipedia.org, www.extra.cz, www.lidovky.cz