Narodil se 22. prosince 1964 v Ostravě, vyrůstal v rodině operní zpěvačky a profesora. Už během studií propadl herectví, a proto se připojil k amatérskému divadelnímu souboru Depeše. Později získal také menší role v ostravské operetě. Po studiu na brněnské JAMU ztvárnil role v představeních jako Zvěstování Panny Marie a Stavrogin ve Státním divadle v Brně.

Působení v Národním divadle

Už během osmdesátých let se začal objevovat i před kamerou. Převážně v seriálech a ve filmech určených pro televizi. V letech 1992 až 2000 působil herec v pražském Národním divadle, kde hrál v představeních jako Sluha dvou pánů, Mnoho povyku pro nic nebo Višňový sad.

Filmová a televizní kariéra

Objevil se v mnoha filmech, včetně Díky za každé nové ráno, Čas sluhů, Mazaný Filip a Jak se krotí krokodýli. Jeho schopnosti překlenout rozmanité žánry dokazují jeho herecký talent.

V televizi si zahrál v seriálech jako Pojišťovna štěstí a Ordinace v růžové zahradě 2, což mu přineslo širokou popularitu. V roce 2016 se účastnil show Tvoje tvář má známý hlas, kde skončil na osmém místě

Pestrý soukromý život

Hercův soukromý život je stejně pestrý jako jeho kariéra. S první manželkou, baletkou, má dvě dcery – Markétu a Magdalénu. Poté měl vztah s herečkou Zuzanou Bydžovskou, s níž má syna Kristiána. Tento vztah však rovněž nevydržel a herec se následně oženil s Vilmou Cibulkovou. Ani ta ale nebyla jeho životní láskou. Tou se stala až Helena Bartalošová, s níž herec tvoří pár už několik dlouhých let, a dokonce se spolu v roce 2018 dočkali syna Samuela.

Osobní výzvy a problémy

Soukromí umělce bylo poznamenáno problémy s alkoholem a komplikovanými vztahy s dětmi a partnerkami. Jeho syn Kristián s ním přerušil kontakt poté, co opustil jeho matku Zuzanu Bydžovskou. Hercovo rozhodnutí mít dalšího syna s Helenou Bartalošovou v pokročilém věku zase vedlo k odcizení jeho dcer Markéty a Magdalény. Navzdory těmto výzvám se herec snaží napravit věci ve svém životě.

Zdravotní problémy a COVID-19

V roce 2021 byl hospitalizován s nákazou COVID-19, což vyústilo ve vážné zdravotní komplikace včetně oboustranného zápalu plic. Tato zkušenost ho přivedla k hlubokému přemýšlení o životě a jeho prioritách. Přiznal, že odkládání očkování bylo chybou, a věnoval vděčnost své partnerce Heleně a synovi za podporu během této těžké doby

Už tušíte, kdo je zvěčněn na fotografii? Na snímku z dětství není nikdo jiný než známý český herec Miroslav Etzler.

Zdroje: blesk.cz, wikipedia.org, zeny.iprima.cz