Twiggy se narodila jako Lesley Hornbyová v roce 1949 a její dětství nebylo zcela jednoduché. Její matka se potkala s vážnými psychickými problémy. S největší pravděpodobností se objevily již po narození holčičky a novopečená maminka zřejmě bojovala s poporodní depresí. Psychické potíže se časem ještě prohloubily a dnes by byly lékaři označeny jako bipolární porucha. Aby toho nebylo málo, nikdy se matka světoznámé Twiggy nevyrovnala ani s válečným traumatem. Není divu, že takový koktejl emocí a těžkostí výrazně poznamenaly budoucí hvězdu nejen modelkovského mola.

Raketová kariéra do modelingu i módního světa

Na druhou stranu Twiggy vyrůstala ještě se svými sestrami a otcem. Od nich měla velkou podporu. Celá rodina ji navíc chránila před nástrahami slávy během jejího raketového vzestupu v 60. letech.

Kariéra modelku Twiggy katapultovala do drsného světa módy a během několika měsíců se z dívky stala ozdoba obálek časopisů Vogue a The Tatler. Podporována svými ostražitými rodiči proplouvala nástrahami 60. let a vyhýbala se drogám a obtěžování, které často pronásledovalo ostatní v její branži.

Její život brzy přesáhl přehlídková mola a promítl se do filmu a hudby. Získala dva Zlaté glóby za roli ve filmu The Boy Friend a plynule přešla z modelky na herečku. Navzdory převládajícímu stereotypu, že modelky jsou pouhými věšáky na šaty, Twiggy předčila očekávání všech ostatních.

Oslovení „Babička“ odmítá

Twiggy byla dvakrát vdaná, nejprve za Michaela Witneyho a později za herce a režiséra Leigha Lawsona. Právě v Lawsonovi našla celoživotní lásku, a nedávno oslavili korálovou svatbu. Navzdory pomíjivosti slávy zůstává Twiggy při zemi a vychutnává si obyčejné chvíle s manželem, dětmi, vnoučaty a přáteli. Vnoučata ji láskyplně oslovují "Mimi", ale tradiční označení "babička" důrazně odmítá.

Na zcela nové video se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Plastiky ani botox neuznává

Twiggy se hrdě hlásí ke svým vráskám, nikoho tak asi nepřekvapí, že se vyhýbá plastickým operacím a odmítá botox a výplně. Ve světě, který je posedlý věčným mládím, si pevně stojí za svým a oceňuje krásu stárnutí. Twiggy je autentická i v tom, že opovrhuje nadměrným cvičením a jako dostatečnou prevenci proti bolestem zad doporučuje lekce pilates týdně.

Ačkoli Twiggy možná celý život nenáviděla své – dle jejích slov –"legrační nohy", zůstává sama sebou. Stárnutí nosí s noblesou a grácií sobě vlastní, nabídky na fotocení v plavkách s díky odmítá a zůstává věrná svému odkazu.

Je stále krásná!

V roce 2019 byla Twiggy vyznamenána titulem Dame Commander of the Order of the British Empire (DBE) za svůj přínos v oblasti módy, umění a charity. Kromě svých osobních triumfů horlivě podporuje výzkum rakoviny prsu, ochranu zvířat a kampaně proti kožešinám.

Twiggyina cesta, kterou zachycuje připravovaný interaktivní virtuální dokument, ukazuje vývoj kulturní ikony. Její odkaz přesahuje hranice přehlídkového mola a dokazuje, že podstata krásy přesahuje věk a Twiggy ve svých 74 letech ztělesňuje nadčasový půvab a autenticitu.

Zdroje:  www.lifee.cz, en.wikipedia.org, www.independent.co.uk