Čtyřminutové video ukazuje krok za krokem, jaké úpravy by tvář Mony Lisy doznala, pokud by měla vypadat podle dnešních trendů.

Zdroj: Youtube

Photoshop a filtry, jejichž používání se málokdo vyhneme, ukazují nejprve retuš oblastí kolem očí a zvýraznění řas, poté zjemnění nosu, a naopak malé nafouknutí rtů Mony Lisy. Rovněž je jí dodán trochu větší úsměv.

Poté dochází rovněž k redukci mimických vrásek a celkovému zúžení obličeje. Je jí trochu protažena brada a rozšířeno čelo. Poměrně výrazných změn dozná tvář Mony Lisy i pokud jde o obočí – je pozvednuto a změněn jeho tvar a ztmaveny barvy. To tvář skutečně velmi změní.

Photoshop rovnou Monu Lisu i nalíčil podle nových trendů.

Také vlasy jsou změněny, dostanou tmavší tón a jsou „vyžehleny“, aby se ztratily kudrny a vlny, jež má Mona Lisa v originále.

Postupně sledujeme, jak grafický umělec mění i oděv podle dnešních trendů. Nebojí se Monu Lisu obléci do tílka se špagetovými ramínky jasně červené barvy.

Zásahy do postavy ženy působí ještě komičtěji, protože ji jsou zvýrazněny klíční kosti a zúžena ramena. Nejsme si jisti, zda by se někdo postavou pravé da Vinciho Mony Lisy skutečně zabýval. Tato grafická simulace nás však všechny povzbudila a probudila v nás představivost. Moně Lise byla i pozvednuta prsa a doznala celkové „renovace“, kterou jako třešnička na dortu dozdobily i výrazné stříbrné visací náušnice s kameny.

Závěrečných několik sekund videa ukazuje, že ani přes všechny změny celková tvář Mony Lisy nedoznala takových změn – je stále stejná, ale přitom se vizuálně neskutečně změnila. Oči zůstávají stejné – a ty většinou prozradí nejvíce. Kéž by tyto technologie fungovaly i v reálném životě!

Jak by se toto video líbilo samotnému malíři, je možná lepší nevědět.

Zdroj: cheezburger.com, YouTube, redakce