Jak by vypadala Mona Lisa v dnešní době: Byla by krásná? Podívejte se na video

Mona Lisa v Louvre.

Mona Lisa v Louvre.

Foto: The Free Birds / Unsplash

Díky moderním počítačovým technologiím a dalším vědeckým metodám se daří rekonstruovat známé tváře těch největších jmen historie. Následující video však ukazuje spíše úsměvnou rekonstrukci tváře Mony Lisy, jednoho z nejslavnějších děl historie, v podobě, jakou by měla při dnešních módních trendech.

Čtyřminutové video ukazuje krok za krokem, jaké úpravy by tvář Mony Lisy doznala, pokud by měla vypadat podle dnešních trendů.

Zdroj: Youtube

Photoshop a filtry, jejichž používání se málokdo vyhneme, ukazují nejprve retuš oblastí kolem očí a zvýraznění řas, poté zjemnění nosu, a naopak malé nafouknutí rtů Mony Lisy. Rovněž je jí dodán trochu větší úsměv.

Poté dochází rovněž k redukci mimických vrásek a celkovému zúžení obličeje. Je jí trochu protažena brada a rozšířeno čelo. Poměrně výrazných změn dozná tvář Mony Lisy i pokud jde o obočí – je pozvednuto a změněn jeho tvar a ztmaveny barvy. To tvář skutečně velmi změní.

Photoshop rovnou Monu Lisu i nalíčil podle nových trendů.

Také vlasy jsou změněny, dostanou tmavší tón a jsou „vyžehleny“, aby se ztratily kudrny a vlny, jež má Mona Lisa v originále.

Postupně sledujeme, jak grafický umělec mění i oděv podle dnešních trendů. Nebojí se Monu Lisu obléci do tílka se špagetovými ramínky jasně červené barvy.

Portrét Lisy del Giocondo (Mona Lisa) od Leonarda da VinciPortrét Lisy del Giocondo (Mona Lisa) od Leonarda da VinciZdroj: Profimedia

Zásahy do postavy ženy působí ještě komičtěji, protože ji jsou zvýrazněny klíční kosti a zúžena ramena. Nejsme si jisti, zda by se někdo postavou pravé da Vinciho Mony Lisy skutečně zabýval. Tato grafická simulace nás však všechny povzbudila a probudila v nás představivost. Moně Lise byla i pozvednuta prsa a doznala celkové „renovace“, kterou jako třešnička na dortu dozdobily i výrazné stříbrné visací náušnice s kameny.

Mona Lisa

Skutečná tvář Mony Lisy: Byla manželkou otrokáře a měla zvrácenou sestru

Závěrečných několik sekund videa ukazuje, že ani přes všechny změny celková tvář Mony Lisy nedoznala takových změn – je stále stejná, ale přitom se vizuálně neskutečně změnila. Oči zůstávají stejné – a ty většinou prozradí nejvíce. Kéž by tyto technologie fungovaly i v reálném životě!

Jak by se toto video líbilo samotnému malíři, je možná lepší nevědět.

Zdroj: cheezburger.com, YouTube, redakce