Mona Lisa dnes

Mona Lisa patří mezi nejslavnější tváře světa. A to i přesto, že tento obraz namaloval Leonardo da Vinci na počátku 16. století. Tajemný úsměv této ženy tak dlouhá staletí okouzluje každého, kdo ho spatří. 

Jedno z nejznámějších uměleckých děl historie nás ale také nutí přemýšlet, jak by Mona Lisa vypadala dnes. Jaké rysy by měla její tvář, pokud by se narodila v dnešním moderním světě. 

Co by dělala, jak by žila a jak přesně by vypadala. Abychom si tuto představu mohli lépe zhmotnit, rozhodli se vědci vytvořit její podobu ve 21. století. Pomohla jim k tomu úžasná počítačová animace. 

Právě ta odhalila, jak by Mona Lisa dnes vypadala.

Díky počítačové animaci tak můžeme spatřit ženu, kterou Leonadro da Vinci zachytil na své plátno v 16. století. Tentokrát však jako někoho, kdo by zcela zapadl do dnešního moderního světa. 

Nebyla typickou kráskou

Pokud by Mona Lisa skutečně žila dnes, nebyla by nejspíš prvoplánovou kráskou. Přesto by byla ženou, která má kouzlo. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Počítačová animace odhalila Monu Lisu jako ženu s tmavými delšími vlasy, alabastrovou pletí, jejíž tvář zdobí poměrně výrazné hnědé oči, slabší obočí, souměrný nos a hezky tvarované rty. 

Tajemný pohled navíc zvýrazní tmavé kouřové stíny a lícní kosti jemná tvářenka. Přesto, že by Mona Lisa v dnešním světě nebyla ženou typicky krásnou, něčím by jistě zajímavá byla. 

Slavný da Vinciho obraz visí v muzeu Louvre, dobře chráněný neprůstřelným sklem. Žena, která je na něm vyobrazená, každým dnem přitahuje a fascinuje tisíce zvídavých turistů. 

Všichni touží po jediném. Spatřit ženu, která je opředená tajemstvím, co nejvíce zblízka. Obyčejnou ženu ve skromném oblečení, s průsvitným závojem a zcela bez šperků. 

Přesto jeden z nejslavnějších da Vinciho obrazů díky jejímu tajemnému úsměvu a nejistému pohledu vyvolává celou řadu otázek. Stejně jako původ ženy, která se na něm skutečně nachází. 

Proč se obraz Mony Lisy stal tak populárním, se můžeme dnes jen domnívat. Nejspíš jde o kombinaci náhodných okolností a jeho přirozené přitažlivosti. 

Leonardo da Vinci byl nejen skvělý malíř, ale také vědec a vynálezce, jehož návrhy předznamenaly celou řadu soudobých vynálezů.

Zdroje: www.quora.com, www.thoughtco.com, the-decoder.com