Herečka se narodila 18. prosince 1965 v Hranicích u Olomouce. Na Moravě vyrostla a chtěla se stát herečkou. Přihlásila se do Prahy na DAMU, ale nepřijali ji.

S nepořízenou se tehdy vrátila zpět do Olomouce. Udělala zkoušky na pedagogickou školu, a vystudovala obor čeština a hudební výchova. Po úspěšném dokončení školy se stala učitelkou.

Splněný sen

Neznámá studentka z Olomouce se shodou okolností, a díky velké dávce štěstí, dostala k roli princezny v připravované české pohádce Hynka Bočana

V roce 1984 se sešla herecká elita, aby natočila nezapomenutelnou pohádku, která si získala přízeň diváků. Tradičně se vysílá o svátcích v televizi a baví děti i dospělé.


První natáčecí den se křehká blondýnka zranila. „Měla jsem korzet, než nás přivezli autem na plac, ocelová pružina mi rozedřela kůži až do krve. Ale všechno přebil dojem z toho, že jsem přes zrcadlo viděla, jak za mnou vešel do maskérny Karel Heřmánek, pan Kemr, Preiss, Nárožný… Nechápala jsem, jak jsem se mezi těmi hvězdami ocitla – já, neznámá maturantka z Olomouce,“ svěřila se herečka iDNES.

Láska jako z pohádky

Půvabná dívka se z ničeho nic stala hereckou kolegyní největších hereckých legend a charismatických mužů. To byl sen mnoha mladých hereček.

Osudové bylo setkání s hereckým protějškem Vladimírem Dlouhým. Právě on měl hrát toho, do koho se její postava zamiluje. Zakoukala se do něj ale i v reálném životě.

Pro představitelku něžné princezny to byla opravdová první velká láska. Vypadalo to, že páreček spolu opravdu chodí, a její hluboké city mladý herec opětuje.

„Ondra Vetchý a Mirek Dlouhý, velcí kamarádi už od konzervatoře, byli ve věku, kdy si dělali takzvané zářezy. Holky po nich šílely, mohli mít každou, na kterou si ukázali. V té době soutěžili, kdo bude mít lepší skóre, kdo jich víc sbalí. A když se na scéně objevila Monika, tedy Adélka, které bylo šestnáct let, bylo o zábavu postaráno. Krásná kořist. Oba zbystřili, kdo bude první,“ prozradila webu Prima Ženy kolegyně Dana Bartůňková.

Rozchod jí zlomil srdce

„Monika byla cudná, nezkažená dívenka z Olomouce. Taková panenka. Celou dobu navíc byla pod dohledem svého tatínka, který tam pobýval s ní. Dopadlo to, ale tak, jak už to v pohádkách bývá. Zamilovala se do Mirka. Byla to její první, a tudíž největší láska, na kterou se nezapomíná,“ poznamenala herečka.

Pro Vladimíra Dlouhého to bylo pravděpodobně jen zpestření natáčení, ale mladá herečka jejich vztah brala opravdu vážně. Myslela na společnou budoucnost, a když přišel rozchod, zlomilo jí to srdce.

Konec dobrý, všechno dobré

Sympatická plavovláska se naštěstí netrápila dlouho. Zamilovala se nakonec do svého spolužáka z gymnázia. Mají spolu dvě krásné dcery KamiluNikolu.

S láskou vzpomíná na své jediné natáčení a říká, že zase takový rozdíl mezi učitelkou a herečkou nevidí. Dobrá pedagožka musí mít hereckou duši, aby zaujala studenty.

Poznali jste Moniku Starou (Pelcovou), která ztvárnila princeznu Adélku, do které se zamiloval Petr MáchalPohádce S čerty nejsou žerty?

Zdroje: www.csfd.cz,  https://zeny.iprima.cz