Monika Žáková, herečka a zpěvačka s nadějí a talentem, se narodila 30. prosince 1963. Její umělecká cesta začala už na gymnáziu, kde navštěvovala Lidovou konzervatoř, a později se přihlásila na konkurz do amatérského divadla Lucerna. Po maturitě byla přijata na pražskou DAMU, kde vystudovala herectví, a následně hostovala v divadlech jako Rokoko, Semafor nebo Divadlo na Vinohradech.

Zdroj: Youtube

První úspěchy a roli v televizi

Moniku Žákovou mohli diváci vidět v televizních inscenacích a pohádkách, jako jsou Někdo musí z kola ven, Dům na Sahaře, O princi, který měl smůlu, Rudá duše, ale i v seriálech Bylo nás šest, Rodáci a Chlapci a chlapi. Kromě herectví se věnovala i zpěvu, a to jako sólistka v romském souboru Rámo Ossiana a od roku 1998 v skupině Chesed.

Osobní život plný výzev a tragédií

Monika Žáková prožila několik těžkých momentů v osobním životě. První velkou ránu osudu zažila ve 14 letech, kdy zemřel její otec. Navzdory těmto obtížím se jí podařilo dostat na DAMU a zdálo se, že ji čeká slibná herecká kariéra. Přednost však dala rodinnému životu, provdala se za hudebníka Jiřího Břenka a měla s ním tři děti. K tomu si ještě osvojili chlapce z dětského domova.

Náhlá ztráta a boj o přežití

Posléze ale přišla další tragédie, když její manžel náhle onemocněl rakovinou střev a zemřel přesně v den narozenin jejich nejmladšího syna. Monika se ocitla sama se čtyřmi dětmi a musela se popasovat s náročnými výzvami, aby je uživila.

Profesionální úspěchy a boj s nemocí

V této těžké době se Monice dařilo hlavně v oblasti dabingu, což jí přinášelo stabilní příjem. Pracovala neúnavně, což se nakonec projevilo na jejím zdraví. Přestože bojovala s rakovinou děložního čípku a podstoupila operace kolen, psychicky se nevzdala. A to ji čekala ještě jedna výzva, a sice když adoptovaný syn opustil domov za vlastním životem. Monika však zůstává silná a doufá, že již nebudou přicházet další těžké zkoušky.

Silná žena

Monika Žáková, ačkoliv není dnes tak známá jako její kolegové, prokázala neuvěřitelnou sílu a odolnost v osobním životě. Její umělecká kariéra, i když byla poznamenána rodinnými závazky a tragédiemi, ukázala, že talent a odhodlání mohou překonat i ty největší životní výzvy.

Zdroje: csfd.cz, ceskatelevize.cz, wikipedia.org