Podivný nález

Podivný nález učinil jeden z turistů. Nalezeného tvora ihned vyfotil a fotografie umístil na internet. Tvor se okamžitě stal virální senzací. Téměř v každém, kdo fotografie spatřil, vyvolal nemalý zmatek. 

Všichni zúčastnění zahájili bouřlivou debatu, aby zjistili, co je podivný tvor zač. 

Vyplavilo ho moře přibližně 40 km od Rockhamptonu. Lidé ihned začali spekulovat. Nutno podotknout, že konspiračním teoriím se meze nekladly. 

„Zajímalo by mě, jestli někdo netuší, co to je, nebo koho bych případně mohla oslovit, aby to zjistil?" napsala pod fotografie žena jménem Bobbi-lee Oatesová.

To, co stálo za nemalým zděšením všech zúčastněných byla až příliš velká podoba s člověkem. Nález vypadal jako mořská panna. Měl lidskou lebku a znatelná žebra.

Teorií, co přesně na pláž Long Beach vyplavilo moře, však byla celá řada. Lidé tipovali také velrybu, delfína nebo dokonce klokana.

Zmatečnou diskuzi neuvedli na pravou míru ani vědci. Ti byli v případě podivného nálezu stejně bezradní jako většina ostatních. 

Vědci netuší

Podivný tvor ležel na pláži, měl hlavu otočenou dozadu a jeho tělo bylo zahrabané v písku.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Nález dosahoval délky téměř 2 metry a jeho lebka byla skutečně podobná lidské. Tvora se podařilo objevit v již pokročilém stádiu rozkladu, což vědcům ztěžuje přesnou identifikaci. 

K celé záležitosti se vyjádřil i Rob Deaville, vedoucí projektu UK Cetacean Strandings Investigation Programme při Zoologické společnosti v Londýně: „Nález vypadá jako malý kytovec. Danou oblast však neznám a proto nevím, jaké druhy se zde běžně vyskytují. Nemohu tedy blíže posoudit."

Vědci stále doufají, že se jim nakonec podaří s přesností určit, co je na první pohled mořská panna skutečně zač. Přesto na místo nebyli povolaní další odborníci, aby nález detailně prozkoumali. 

Podivné nálezy však nejsou žádnou novinkou. Podobný rozruch vyvolaly také fotografie afrického turisty. Ten v roce 2022 pořídil snímky, na kterých podle něj byli mimozemšťané, kteří se právě nořili z vody. 

Zdroje: dailycaller.com, freerepublic.com, hellas.postsen.com