Příšera v zálivu

Záhadné příšery mají své příznivce a samozřejmě odpůrce. Vzpomeňme jen třeba skotskou Nessie. Přestože mnohá pátrání její existenci nepotvrdilo, stejně se najdou lidé, kteří věří, že se někde v jezeře chytře před lodními sonary skrývá. Vždyť také, kde jinde, než v hlubinách by měly (někdy děsivé), ale vždy tajemné potvůrky, mít svůj domov, které pro ně představují naprosto ideální prostředí. A když se z nich občas vynoří, vždy je někdo poblíž, kdo je vyfotí nebo natočí. A senzace je na světě. Tak je tomu i v případě údajně podivného tvora, který se vlnil v zálivu mezi plážemi Atlantic Beach a přístavem Morehead City v Severní Karolíně. Tmavé monstrum na pár okamžiků ukázalo svůj hřbet a zase zmizelo pod hladinou.

Tvora natočil kapitán lodi Daniel Griffiee ze společnosti Chasin Tails Outdoors Bait & Tackle a dal na svůj Facebook.

Co se to vlní?

Nutno přiznat, že video, jako je to Griffieeho, se nepodaří natočit každý den. A tak se jeho příznivci předháněli, co za příšeru to může být. Tipnout si můžete i vy, chcete-li. Pokud se na video podíváte pozorně, uvidíte, že tvor má na vrchu hlavy něco, co vypadá jako oči a možná budete souhlasit, že jde o obrovského – možná i zmutovaného – aligátora, jak se objevilo v mnoha komentářích. Nebo, jak soudili jiní, že jde o známou Lochnesskou příšeru. Další byli přesvědčení, že to je mořská kráva, jak se říká kapustňákovi. V některých komentářích se lidé svěřili, že nemají vůbec ponětí, co by to mohlo být, ale souhlasili, že tvor má divnou hlavu a že nikdy nic podobného neviděli.

Objevili se i sarkastické poznámky, jako: „Jasně, určitě Lochneska. Viděl jsem dvě ten samý den jako seskveče (Bigfoot) jak venčí černého pantera na vodítku.“

Záběry Daniela Griffieho:

Zdroj: Youtube

Kapitán ukončil fámy

„Nejdřív jsem si nebyl jistý, myslel jsem, že je to skupina delfínů, kteří se šplouchají, dokud to neplavalo přímo vedle lodi,“ napsal Griffee na Facebooku. „Mám 22 palců (6,75 m) dlouhého Pathfindera a bylo to větší než moje loď!“ Nakonec svým fanouškům prozradil, že (alespoň dle jeho názoru) to bylo mládě velryby jižní. V dospělosti dorůstá délky 11 až 18 metrů. Bohužel osamělé nedospělé velryby, které se ztratí matce, jsou obvykle v nějaké tísni, jak ostatně upozornili i uživatelé: „Prosím, aby to váš průvodce nahlásil NOAA (Národnímu úřadu pro oceán a atmosféru). Jedná se o roční mládě velryby, a pokud je vidět bez matky, mohlo být v nouzi (nebo je v nouzi jeho matka).“

Jiný člověk zase lidem doporučil, aby se více dívali na Animal Planet (americký kanál o zvířatech) a méně na TikTok. Dle záběrů Griffeeho jen málokdo mohl poznat, o jakého tvora se jedná. Můžeme, ale nemusíme věřit, že kapitán spatřil „záhadného mořského tvora“, jak hlásaly novinové titulky. Jisté je, že Grfifee chtěl pobavit, ale jeho video přispělo, byť jen malou troškou, k poznávaní života velryb.     

Zdroje: www.fox35orlando.com, www.the-sun.com, diply.com